Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafał Okoniewski WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Rafał Okoniewski

Żużel. To działo się wczoraj. Ostrovia i Wilki stawiają wszystko na jedną kartę

Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek
44-letni Walasek, 40-letni Okoniewski i 38-letni Gapiński. Oni mają być trzonem przyszłorocznego składu Ostrovii. Ciekawie było też w Krośnie - Wilki mają skład z pierwszoligowymi aspiracjami. Pod koniec dnia ogłoszono zaś nowego zawodnika Falubazu.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Zacznijmy więc od tych informacji, które zaskoczyć mogły chyba tylko tych kibiców, którzy ostatnie miesiące spędzili w leśnej głuszy bez jakiegokolwiek kontaktu ze światem zewnętrznym. Paweł Przedpełski zostaje w forBET Włókniarzu Częstochowa, Dimitri Berge w ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz. Ponadto, Tobiasz Musielak dołączy do Apatora Toruń.

Wydawałoby się, że ściągnięcie przez Stelmet Falubaz Zielona Góra Antonio Lindbaecka to kolejna z serii informacji oczywistych niczym pokazy fajerwerków 31 grudnia. O kontrakcie Szweda mówiono bowiem jeszcze w trakcie sezonu. Ostatnie dni przyniosły jednak plotki o rzekomym rozmyśleniu się żużlowca. Wiele osób twierdziło, iż były zawodnik MRGARDEN GKM-u Grudziądz wyląduje w Bydgoszczy. Ostatecznie zawodnik zdecydował się pozostać w PGE Ekstralidze - związał się z lubuskim klubem dwuletnią umową.

Dorosły żużel ich przerósł. Sprawdź jak radzą sobie żużlowcy z rocznika 1997!

Ciekawiej było na zapleczu. Arged Malesa TŻ Ostrovia ogłosiła, że jej nowym zawodnikiem zostanie Rafał Okoniewski. Weteranowi żużlowych torów stuknie w przyszłym roku czterdziestka, a pozostali zawodnicy klubu z Wielkopolski też raczej nie należą do tych, których kasjerki muszą pytać o dowód osobisty. Budowa składu opartego na doświadczonych żużlowcach to ciekawa, choć ryzykowna opcja. Co bardziej złośliwi żartują, że Mariusz Staszewski otwiera w Ostrowie... dom spokojnej starości!

Największy ruch w środę odnotowano jednak zdecydowanie na rynku drugoligowym. Wilki Krosno - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - przedstawiły światu całą przyszłoroczną kadrę. Jest ona nad wyraz liczebna, trener Janusz Ślączka będzie miał do dyspozycji aż 11 seniorów. Wśród nich bardzo ciekawe nazwiska - Wadim Tarasienko, Andriej Karpow, Eduard Krcmar, Damian Dróżdż czy Marcin Jędrzejewski. To o dwóch ostatnich będą na Podkarpaciu drżeć najmocniej. W składzie brakuje bowiem innych seniorów z polskim paszportem.

Zbroił się również ich rywal - Power Duck Iveston PSŻ Poznań. Nowym zawodnikiem klubu z Wielkopolski został Kevin Woelbert. Ma on być jedną z głównych strzelb tej drużyny. Nie jest to może poziom Davida Bellego, ale transfer zapowiada się na naprawdę udany.

Przeczytaj także: Zmarzlik wspierał Roberta Lewandowskiego

ZOBACZ WIDEO Cieślak o odejściu Miedzińskiego z Włókniarza. "Dużo do powiedzenia miał jego sponsor"

Czy transfer Rafała Okoniewskiego jest dobrą decyzją?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL