Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Od prawej: Artiom Łaguta, Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Od prawej: Artiom Łaguta, Bartosz Zmarzlik.

Żużel. Zmarzlikowi kasa z miasta należy się jak psu kość. Dudek, Pawliccy, Sajfutdinow też mieli takie umowy

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Prezydent Gorzowa publicznie obiecał, że w 2020 roku miasto wesprze Bartosza Zmarzlika ze środków na promocję. - Będę przeciw - mówi gorzowski radny Jerzy Synowiec. - Zmarzlikowi ta kasa się należy - ripostuje Leszek Tillinger.

Bartosz Zmarzlik ma dostać kasę z miasta. Prezydent Gorzowa złożył publiczną deklarację. Mówi się o sumie 200 tysięcy złotych ze środków na promocję. Radny Jerzy Synowiec, notabene były prezes Stali Gorzów, jest przeciwko. Mówi, że żużlowcy z dużymi kontraktami nie powinni dostawać takiego wsparcia, że jest wielu potrzebujących, a poza tym miasto powinno się skupić na tym, jak zapewnić wygodne życie mieszkańcom.

- Jurek zawsze był znany z tego, że walczył o to, by jak najmniej wydawać - mówi Leszek Tillinger, wieloletni działacz Polonii Bydgoszcz. - Uważam jednak, że Zmarzlikowi te pieniądze się należą. Kiedyś miasto płaciło o wiele więcej na kupno licencji Grand Prix i tak promowało się w Europie i na świecie, więc teraz powinno dać drobną część tamtej kwoty na wsparcie mistrza świata będącego wychowankiem Stali Gorzów.

Czytaj także: Zemsta Cierniaka na Sparcie za stare krzywdy

Polonia w erze Tillingera zwróciła się do miasta o wsparcie ze środków na promocję świeżo upieczonego mistrza świata juniorów Emila Sajfutdinowa. Pieniądze dostała. - Emil nie był wówczas jeszcze taki majętny jak obecnie. Promował jednak miasto, więc należało to zrobić. W przypadku Zmarzlika sprawa jest o wiele bardziej ewidentna. Gdybym był na miejscu Jurka, to nie walczyłbym o to, żeby nie dawać Zmarzlikowi, lecz o to, żeby całość kwoty wydawanej kiedyś na Grand Prix podzielić na lokalny sport - komentuje Tillinger.

- Na pewno nie ma się co burzyć i mówić, że to nie jest moralne. Zmarzlik nie jest pierwszym i pewnie nie będzie ostatnim żużlowcem, który dostanie kasę ze środków na promocję - kwituje Tillinger i trudno się z tym nie zgodzić. Na początku tego roku wypłynęła informacja, że Patryk Dudek dostanie 139 tysięcy złotych z budżetu Zielonej Góry. W Lesznie swego czasu umowy z miastem mieli bracia Pawliccy i Tobiasz Musielak. O Sajfutdinowie już wspomnieliśmy. Pewnie jest jeszcze wiele takich przypadków, o których nie słyszeliśmy.

Czytaj także: Kulisy transferu Jamroga. Takie pytania zadał prezesowi Motoru

W ogóle to nie sposób uciec od refleksji, że tego rodzaju umowy z miastem są pewnym dodatkiem do kontraktu. Podanie w rozmowach z zawodnikiem argumentu: "jak u nas zostaniesz, to jeszcze ci jedna lub dwie stówki z miasta wpadną", z pewnością jest czymś, wobec czego druga strona nie może przejść obojętnie.

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowyTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy umowy zawodników z miastem można uznać za dodatek do klubowego kontraktu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (22):

Wszystkie komentarze (22)

Komentarze (22)

×
    Wszystkie komentarze (22)
    PRZEJDŹ NA WP.PL