Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adrian MiedzińskiWP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Adrian Miedziński

Żużel. Transfer dnia. Niesnaski poszły w niepamięć. Wychowanek wraca i ma wprowadzić Apatora do elity

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Klub Sportowy Toruń poinformował w czwartek o powrocie Adriana Miedzińskiego, jednego z najbardziej utytułowanych wychowanków. Po dwóch latach spędzonych we Włókniarzu, obie strony podały sobie ręce i ponownie nawiązały współpracę.

O tym, że Adrian Miedziński powróci do domu, było jasne w zasadzie od kilku tygodni. We wrześniu, gdy w Toruniu po historycznym spadku z PGE Ekstraligi już planowano koncepcję na przyszły sezon, można było już być pewnym, że wychowanek po dwóch latach jazdy w forBET Włókniarzu Częstochowa z powrotem będzie jeźdźcem Aniołów. Miedziński dostał dziką kartę na październikową Grand Prix Polski na Motoarenie, a intensywnie prowadzący kampanię wyborczą Przemysław Termiński, nie krył, że powrót 34-latka wkrótce stanie się faktem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Martin Vaculik nigdzie się nie wybiera. Zostaje w Stelmet Falubazie

Z Get Well Toruń zdobywca Drużynowego Pucharu Świata z lat 2009-2010 żegnał się po sezonie 2017. Miedzińskiego nie widziano w składzie i po wolnego, a wciąż solidnego zawodnika na poziomie ekstraligowym zgłosił się Michał Świącik. W odwrotną stronę powędrował Rune Holta, lecz suma summarum na zmianie lepiej wyszedł Włókniarz. W pierwszym sezonie Miedziński spełnił nadzieje (Holta przeciwnie) i Get Well awans do play-off sprzed nosa sprzątnęli właśnie częstochowianie. W drugim jedni świętowali medal, drudzy płakali po spadku.

Miniony rok nie był już jednak dla torunianina tak dobry, jak poprzedni. Ba, okazał się najsłabszy w karierze seniora. Średnia biegowa 1,312 i dopiero 39. miejsce w klasyfikacji indywidualnej to wynik grubo poniżej oczekiwań samego zawodnika, jak i sterników Włókniarza. Chęć do kontynuowania współpracy była nadal, lecz po swojego wychowanka upomnieli się w Toruniu i ten podjął decyzję o powrocie do klubu, w którym spędził w sumie 16 sezonów.

ZOBACZ WIDEO Różnica zdań w kwestii obcokrajowca pod numerem młodzieżowym. Chcemy ratować inne kraje, za chwilę obudzimy się z ręką w nocniku?

Jak wiadomo, wyparcie się własnych korzeni i zła polityka na wszelkich płaszczyznach zakończyła się dla Get Well katastrofą. W tym roku Miedziński posprzeczał się na łamach mediów społecznościowych z Termińskim (zawodnik Włókniarza w meczach przeciwko dawnym kolegom za każdym razem spisywał się dobrze), ale jak widać, niesnaski i drobne nieporozumienia poszły w niepamięć i z powrotem nawiązano współpracę. Cel na 2020 rok jest jasny i wspólny, bo taki być musi - awans.

CZYTAJ WIĘCEJ: Były mistrz świata w Holsted Tigers. Doyle zmiennikiem Pedersena

W Apatorze współpracować będzie z trenerem Tomaszem Bajerskim, z którym za czasów młodzieżowca dzielił szatnię na starym stadionie przy Broniewskiego 98. Można już teraz przypuszczać, że nowy-stary zawodnik Aniołów raczej będzie odgrywać znaczącą rolę nie tylko w swojej drużynie, ale też całej Nice 1. Lidze Żużlowej. Dla "Miedziaka" nowością będzie bowiem poziom, na którym będzie startować. Zawsze rywalizował w PGE Ekstralidze, a teraz sprawdzi się szczebel niżej.

Czy sezon 2020 Adrian Miedziński zakończy w TOP10 najlepszych zawodników Nice 1. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

 • Z oddali Zgłoś
  Miedziak wielokrotnie pokazywał, że jest jeźdźcem bez głowy i chyba niewiele się zmieniło. Nie wiem na ile decyzja o powrocie wynikała faktycznie z czarnej du… w której znalazła
  Czytaj całość
  się jego "macierzysta" drużyna, na ile podyktowana była innymi względami. Jeżeli to pierwsze przesądziło, to czapka z głowy. W tej chwili zastanawiam się, na ile jesteśmy w stanie wrócić do elity w ciągu jednego sezonu. 1 liga jest bardzo ciekawa, co może o kuriozum wzmóc zainteresowanie żużlem w Toruniu. Gdyby za rok o tej porze okazało się, że awansowaliśmy, dylemat będzie wielki, bo rynek zawodników jest bardzo wąski i albo się przepłaca i buduje dream teamy albo liczy na cuda, jak Lublin.
  • Kacper.U.L Zgłoś
   Kiełbaski?Jakie qwa kiełbaski?:)Aaaaa,niesnaski ja prdl laik źle sylaby składa:)Adrian już się nie gniewa jeśli chodzi o te złote myśli prezesa Termosa.A,poza tym to były żarty
   Czytaj całość
   takie,i panowie się zmówili.Wszyscy dali się nabrać.Te dziewczyny które nie chwytają bazy powinny dalej kręcić karuzela dla dzieci:)Będzie wiać nudą bez Apatora.Termos wybijal rywala złotymi myślami,Jacek gaznikiem,a inni nie zatankowanym bakiem.Ehhhh....:)
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Nie dogadywałem się ani nie byłem słuchaczem Na miejscu Miedziaka po takim rozstaniu się z macierzą już bym nie wrócił.Częstochowie źle nie miał.Trudno taki sobie zawodnik los
    Czytaj całość
    wybrał taki będzie go miał.
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL