Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Arkadiusz Potoniec, Rene BachNewspix / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Arkadiusz Potoniec, Rene Bach.

Żużel. Prezes nowego klubu w Rzeszowie: Budżet w granicach miliona złotych. Nie ma tematu Marty Półtorak (wywiad)

Kamil Hynek
Kamil Hynek
We wtorek Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe oficjalnie ogłosiło, że przystąpi do rozgrywek 2. LŻ. Za żmudny proces odbudowy czarnego sportu w tym mieście i jego powrót na ligową mapę po sezonie przerwy odpowiada m.in. prezes Leszek Gubernat.

Kamil Hynek, WP SportoweFakty: Chwilę trwało zanim ogłosiliście oficjalnie, że wystartujecie w rozgrywkach 2. LŻ.

Leszek Gubernat, prezes Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego: Chcieliśmy mieć wszystko dograne na tip-top żeby nie było żadnych niedociągnięć, niedomówień wynikających z niepodpisanych umów. Może i kazaliśmy na siebie dłużej poczekać, ale jesteśmy przynajmniej pewni, że po sezonie przerwy Rzeszów wraca na żużlową, ligową mapę. Jesteśmy zadowoleni, bo osiągnęliśmy cel, o którym wspominaliśmy od dawna. A niebawem złożymy stosowne dokumenty.

CZYTAJ TAKŻE: Koronacja mistrza świata w Longtracku w Rzeszowie

Rozumiem, że jako nowy twór odcinacie się od tego, co było w sezonie 2018, za kadencji Ireneusza Nawrockiego. Jaki podmiot będzie waszym głównym partnerem w ramach zgromadzonego budżetu. Miasto, o którym się w tym kontekście najczęściej mówiło?

Nie do końca. Ratusz wyciągnął do nas rękę, zaoferował swoją pomoc i postanowiliśmy z niej skorzystać, ale nasze finanse nie będą się opierały w głównej mierze na kasie płynącej z miasta. Nawiązaliśmy kontakty z wieloma chętnymi nas wesprzeć partnerami. Na nich mamy zamiar położyć fundamenty pod solidny i rzetelny klub.

Można mówić o jakimś szacowanym budżecie na cały sezon?

Obecnie kręcimy się wokół kwoty 1,2 miliona złotych. Ciągle pracujemy nad tym, aby środki sukcesywnie powiększać. W tym zawierają się już kwoty zabezpieczające kontrakty wszystkich zawodników, z którymi się zwiążemy. Nie są one formalnie jeszcze sfinalizowane więc nie chciałbym zdradzać personaliów. Kadra jest już jednak skompletowana.

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowy

A jak było z cierpliwością u zawodników. O przystąpieniu do 2. LŻ poinformowaliście już po otwarciu okienka transferowego, niektórzy mogli się bać, że w razie czarnego scenariusza zostaną na lodzie. Trochę trudno się im dziwić, Rzeszów raczej źle się ostatnio kojarzył, grunt był niepewny. Ktoś wam uciekł?

Rozmowy prowadziliśmy znacznie wcześniej. Myślę, że wyszliśmy z tej sytuacji obronną ręką. Jasne, że jedni składali deklaracje i później wycofywali się rakiem z obietnic, no ale z tym się liczyliśmy.

Nie kwapi się pan do zdradzenia nazwisk, zatem zapytam inaczej. Zbudowaliście skład według lokalnego klucza, będziecie bazować na żużlowcach pochodzących z Rzeszowa i okolic?

Zapowiada się miks narodowościowy, całą kadrę drużyny podamy do publicznej wiadomości w przyszłym tygodniu. Uprzedzając pytanie o juniorów, ich również mamy już zaklepanych.

Kto trenerem?

Prowadzimy rozmowy z kandydatami, nic nie jest przesądzone w tej materii.

Dużo było osób, które rzucały wam kłody pod nogi i próbowały w jakimś stopniu przeszkodzić w reaktywacji rzeszowskiego żużla?

Wszędzie znajdą się zwolennicy i przeciwnicy. Tak jest przy okazji każdego przedsięwzięcia, czy otwierania nowego projektu. Braliśmy pod uwagę trudności, że nie zawsze będzie kolorowo. Na szczęście to już poza nami.

CZYTAJ TAKŻE: Jakie cechy powinien mieć dobry menedżer żużlowy?

Marty Półtorak kibicom żużla nie tylko w Rzeszowie nie trzeba przedstawiać. Udało wam się ją namówić do zainwestowania w RzTŻ?

Na tę chwilę nie ma takiego tematu. Szkoda, bo ogromnie cieszylibyśmy się, gdyby pani prezes zaangażowała się w nasze przedsięwzięcie. Jest to jej świadomy wybór i nic nam do tego. Nie zamykamy się jednak na współpracę w przyszłości.

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy Marta Półtorak powinna się zaangażować w projekt odbudowy żużla w Rzeszowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL