Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Tudzież, Marcin Kościelski, Robert Chmiel WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Mateusz Tudzież, Marcin Kościelski, Robert Chmiel

Żużel. Transfery. Robert Chmiel opuszcza PGG ROW Rybnik. Chce być jeszcze lepszym żużlowcem

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Chmiel opuszcza PGG ROW Rybnik. 21-latek ogłosił, że w sezonie 2020 reprezentować będzie inny zespół w polskiej lidze. To dla niego szansa na podnoszenie umiejętności.

W minionym sezonie Robert Chmiel był najlepszym juniorem Nice 1.LŻ. Jednak po tym jak PGG ROW Rybnik wywalczył awans do PGE Ekstraligi, stało się jasne, że młodemu zawodnikowi trudno będzie wywalczyć miejsce w składzie "Rekinów". W roku 2020 Chmiel będzie już bowiem seniorem.

W czwartkowy wieczór 21-latek za pośrednictwem social mediów ogłosił odejście z macierzystego klubu, co jest bardzo ważnym momentem w jego karierze. Chmiel po raz pierwszy zmienia bowiem pracodawcę w polskiej lidze.

Czytaj także: Bewley na celowniku Betard Sparty Wrocław

"Drodzy Kibice, nadszedł ten dzień, gdy chciałbym Wam serdecznie podziękować za wspólnie spędzone lata przy G72. Dziękuję bardzo Prezesowi Krzysztofowi Mrozkowi oraz prezesowi Maciejowi Kołodziejczykowi za współpracę i za możliwość dalszego rozwoju" - przekazał żużlowiec.

Chmiel nie ukrywa, że zmiana otoczenia to dla niego szansa, by podnieść swój poziom umiejętności. "Dziękuję Wam wierni kibice za wsparcie i za wspólny awans do Ekstraligi, którego byłem też częścią. Dziś moje kroki zmierzają w inną stronę, aby być jeszcze lepszym. Pozdrawiam wszystkich i każdego z osobna... i oby do zobaczenia!" - dodał zawodnik.

Czytaj także: Miedziński już oficjalnie w Toruniu

Jeszcze w czwartek mamy poznać nowego pracodawcę Chmiela. Zostanie on podany do wiadomości publicznej krótko przed godz. 20.

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizmTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Robert Chmiel podjął dobrą decyzję odchodząc z Rybnika?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL