Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kacper Woryna w meczu reprezentacji PolskiWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Kacper Woryna w meczu reprezentacji Polski.

Żużel. Czy Woryna przez dwa lata jazdy w Nice 1.LŻ obniżył loty? Prezes Mrozek uspokaja

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Kacper Woryna po dwóch latach wraca z drużyną PGG ROW-u do PGE Ekstraligi. Niektórzy mówią, że to inny, słabszy niż w 2017 roku zawodnik. – Proszę się o niego nie martwić – stwierdza Krzysztof Mrozek, prezes rybnickiego klubu.

Kacper Woryna w sezonie 2017 był jednym z ważniejszych zawodników PGG ROW-u Rybnik. Po spadku drużyny dostał sporo ofert, ale został w Rybniku. Teraz niektórzy mówią, że źle zrobił, bo przez dwa lata jazdy z gorszymi rywalami obniżył loty. Od jednego z prezesów słyszymy, że jak Woryna będzie zdobywał 8 punktów na mecz, to będzie super.

Czy faktycznie rywalizacja z pierwszoligowcami wpłynęła na Worynę źle? Gdyby popatrzeć na mecz Polska - Reszta Świata, który odbył się na zakończenie sezonu w Rybniku, to można by tak pomyśleć. Prezes PGG ROW-u Krzysztof Mrozek jest jednak daleki od mówienia, że Woryna obniżył loty i nie będzie z niego pożytku. - Proszę się o niego nie martwić - stwierdza. - Przecież on ostatnio jeździł nie tylko w pierwszej lidze polskiej, ale i w szwedzkiej Elitserien, gdzie nieźle mu szło. Nie tworzyłbym jakichś katastroficznych wizji - dodaje działacz.

Czytaj także: PGG ROW straci Bewley? Może go wziąć Sparta

Woryny broni też Jacek Frątczak, żużlowy menedżer i telewizyjny ekspert. - Nie zgadzam się z tezą, że Woryna popsuł się przez to, że jeździł dwa lata w niższej lidze - mówi otwarcie. - Na gorszy występ w reprezentacji Polski przymknąłbym oko, bo to był koniec sezonu i jazda na luzie. Proszę zwrócić uwagę, że Woryna omal nie zdobył medalu w SEC, więc jazda w pierwszej lidze chyba aż tak bardzo mu nie zaszkodziła.

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

- Nie zmienia to faktu, że Woryna łatwo w Ekstralidze miał nie będzie - kontynuuje Frątczak. - Musi popracować nad startami, bo w najlepszej lidze świata coraz trudniej się wyprzedza. Musi też sobie przypomnieć, jak jeździ się na ekstraligowych torach, bo jakiś czas nie miał z nimi styczności. Na wyjazdach może nie być tak skuteczny, jak u siebie. W sumie stać go na 8 do 10 punktów w meczu.

Czytaj także: Zemsta Cierniaka na Sparcie za stare krzywdy

Zdaniem Frątczaka Worynie będzie pomagać w PGE Ekstralidze to, że jest dobrze przygotowany pod względem mentalnym. - Porażki go nie przytłaczają ani nie palą psychicznie. Pod tym względem jest mocny i to będzie jego atut - kończy nasz ekspert.

Jeśli prognozy Frątczaka się potwierdzą, to PGG ROW będzie miał o jeden problem mniej. Gdyby bowiem do kłopotów z zakupem dobrych zawodników miała dojść jeszcze słabość lidera, to w zasadzie rybniczanie mogliby się z PGE Ekstraligi wypisać przed jej startem.POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy pierwsza liga zepsuła Worynę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

×
    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL