Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej Janowski, Jarosław HampelWP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Maciej Janowski, Jarosław Hampel.

Żużel. Nowa tabela biegowa PGE Ekstraligi. Będzie więcej pojedynków liderów (aktualizacja)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w sezonie 2020 w PGE Ekstralidze obowiązywać będzie nowa tabela biegowa. Kibice częściej zobaczą pojedynki żużlowców ze światowej czołówki.

Już w pierwszym biegu zobaczymy starcie liderów - tak można podsumować to, co początkowo w piątek zaprezentowała PGE Ekstraliga. Dowiedzieliśmy się bowiem, że mecz otwierać będzie wyścig, w którym zmierzą się żużlowcy spod numerów 1, 9, 3 i 11.

To zapowiedź zmian, o jakich prezes Wojciech Stępniewski mówił zaraz po zakończeniu sezonu 2019. PGE Ekstraliga chce pomóc żużlowcom, którzy startowali pod numerami 2/10. Powszechnie uważano je za najgorsze. Nie dość, że zawodnik rozpoczynał mecz od pól zewnętrznych, to już na starcie mierzył się z liderami.

Czytaj także: Miedziński już oficjalnie w Toruniu

Efekt był taki, że bardzo często żużlowcy spod numerów 2/10 kończyli mecze po dwóch seriach startów. Gdy w drugiej fazie zawodów mieli lepsze pola startowe, byli zastępowani w ramach rezerw taktycznych czy zwykłych. W ostatnich miesiącach przekonali się o tym m.in. Jakub Jamróg, Paweł Przedpełski czy Tobiasz Musielak.

Kompletną tabelę biegową PGE Ekstraligi poznaliśmy kilka godzin później. Nowością jest to, że doparowi nie będą zaczynać meczów od dwóch startów z pól zewnętrznych. Do tego juniorzy będą startować z różnymi partnerami zespołowymi. Bez zmian pozostaną za to biegi nominowane oraz wyścig juniorski. 

Czytaj także: Zawodnicy boją się rywalizacji o miejsce w kadrze

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Nie spełniłem swoich marzeń. Zazdroszczę tytułu Zmarzlikowi

Czy podoba ci się zapowiedź zmian w tabeli biegowej PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (39):

 • Przemek Janowski Zgłoś
  Ta tabela to jakiś żart. Nie rozwiązano podstawowego problemu, czyli by kazdy senior mial po 1 starcie z każdego. Za to zafundowano nam 3 pojedynki nr. 1 i 9. Niektorzy seniorzy w ogóle
  Czytaj całość
  nie pojadą przeciwko juniorowi przeciwnika. Chore. Nie poprawiono NIC.
  • Penhall Zgłoś
   Uważam ,że w końcu zawody będą ciekawsze. Taka 5 czy 13 nie jadą 3 razy z juniorami i nie nabijają łatwo punktów.Jest to bardziej ukłon w stronę juniorów częściej ich rywalami
   Czytaj całość
   będzie tzw druga linia, a z nimi chyba łatwiej młodym o walkę .4 fakt ma bieg po biegu ale to żaden problem, pewnie będzie równanie toru.Jest tylko jeden problem ,bo może zacząć się cwaniactwo trenerów. Numery 1,3,5 czy 9,11,13 powinni mieć zawodnicy legitymujący się najwyższymi średnimi w zespołach.Takie średnie można korygować po np. 3,4, czy 5 kolejkach,obowiązkowo przed PO.Nowy system zmusi do większego myślenia trenerów a nie tylko do wypisywania programu.Jak pokazuje sonda większość jest za nową tabelą biegów.Ale to tylko moje zdanie każdy może mieć inne.
   • m0drzew Zgłoś
    ale kichę zrobili.... "4" wyścig po wyścigu, 1 i 9 x3 i ogólnie jakaś kaszana, teraz Zmarzlik będzie jeździł z 10-tką :Dwystarczyło w "starym" zmienić
    Czytaj całość
    kolejność pól startowych w biegach 1,3, 11,12,13 (od końca, 4-1, 3-2) i szanse byłyby wyrównane... a tak lipa. Nie mówię już o tym, że są torby, gdzie najlepszym jest pole D, gdzie teraz "11" i "5" jadą po dwa razy. Chyba spece od zmian nie słyszeli, że lepsze jest wrogiem dobrego, chcieli polepszyć a przedobrzyli.
    Wszystkie komentarze (39)

    Komentarze (39)

    ×
     Wszystkie komentarze (39)
     PRZEJDŹ NA WP.PL