Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Dudek Materiały prasowe / Stelmet Falubaz / Na zdjęciu: Patryk Dudek

Żużel. Transfery. Patryk Dudek nadal w Stelmet Falubazie Zielona Góra. Inaczej być nie mogło

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Patryk Dudek to kolejny żużlowiec, który będzie bronić barw Stelmet Falubazu Zielona Góra w sezonie 2020. W Grodzie Bachusa nikt nie wyobrażał sobie drużyny bez swojego wychowanka, który związany jest z klubem od 2008 roku.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Miniony sezon nie był najłatwiejszy dla Patryka Dudka, który po utracie tunera wpadł w lekki kryzys formy. Świadczy o tym jego średnia biegowa, która w PGE Ekstralidze wyniosła ledwie 1,933. Mimo to, działacze Stelmet Falubazu Zielona Góra nawet nie brali pod uwagę zakończenia współpracy z Dudkiem.

- Każdemu życzę takiego wychowanka. Zawsze jest głodny sukcesów, choć nie zawsze wszystko układa się po jego myśli. Tak było w tym sezonie w GP, w Stelmecie Falubazie też. Ale Patryk Dudek już zapewne rozwiązał zagadkę swojej nierównej dyspozycji, więc uspokajam wszystkich, którzy w niego wątpili. W sezonie 2020 nie będziecie zawiedzeni. Patryk jest chłopakiem, który ma Falubaz w sercu - przekazał za pośrednictwem strony Falubazu Wojciech Domagała, prezes zielonogórskiego klubu.

Czytaj także: Zawodnicy boją się rywalizacji o miejsce w kadrze

Dudek w sezonie 2019 zanotował spadek formy również w cyklu Speedway Grand Prix, gdzie do ostatniego biegu musiał drżeć o pozostanie w mistrzowskiej elicie. Ostatecznie to mu się udało.

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Nie spełniłem swoich marzeń. Zazdroszczę tytułu Zmarzlikowi

- Moje wejście w sezon 2019 było dobre, tylko patrząc przez pryzmat kibiców, sponsorów nie pamięta się tego, co na początku. Wszyscy się skupiają na ostatnich meczach. Zazwyczaj mnie kryzys dopadał tylko gdzieś w środku sezonu. Teraz najtrudniejsza była końcówka, a każdy najbardziej zapamiętuje te ostatnie zawody i mecze ligowe - powiedział Dudek o swoim kryzysie formy na stronie Falubazu.

Żużlowiec Stelmet Falubazu jest przekonany, że sezon 2020 może być znacznie lepszy w jego wykonaniu. - Jak na 12-letnią karierę, uważam, że ta mała zadyszka po tylu latach, tchnie w nas świeżość. Jechałem trochę słabiej niż przyzwyczaiłem kibiców, ale nie myślę już o tym. To był dla mnie rok przejściowy. Były świetne, szybkie biegi w moim wykonaniu. Początek sezonu wyśmienity, później się pogubiliśmy. W końcówce lepsze biegi z gorszymi się przewijały, bo nawet jak wygrywałem jeden bieg z dużą przewagą, to w kolejnym przytrafiało się mniej punktów lub zero. Ale teraz ze spokojem patrzymy w przyszłość - dodał Dudek.

Czytaj także: Miedziński już oficjalnie w Toruniu

To kolejny zawodnik w kadrze Stelmet Falubazu na sezon 2020. Wcześniej zielonogórzanie pochwalili się kontraktami Antonio Lindbaecka, Piotra Protasiewicza czy Martina Vaculika. Ekipa będzie mieć nowego trenera, którym został Piotr Żyto.Czy Patryk Dudek poprawi swoje wyniki w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL