Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kacper Gomólski WP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński. / Na zdjęciu: Kacper Gomólski.

Żużel. Transfery. Kacper Gomólski pobawił się w skauta. Aleksandr Kajbuszew to jego pomysł

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Aleksandr Kajbuszew, to najmniej znana postać spośród zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk. 18-latka wypatrzył Kacper Gomólski podczas meczu Turbiny Bałakowo. Rosjanin to długoterminowa inwestycja gdańskiego klubu.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

W ubiegłym sezonie Aleksandr Kajbuszew występował w Turbinie Bałakowo. Indywidualnie, zajął czwarte miejsce podczas Pucharu Europy do lat 19. 2020 rok, to dla niego pierwsza okazja do startów w polskiej lidze. - On trafił do naszego klubu troszkę dzięki mnie. Na jednym meczu w Rosji był Krystian Plech i widział jak on jedzie. Ja sam swego czasu powiedziałem w klubie, że w Rosji jest bardzo młody, perspektywiczny chłopak. Krystian też to zauważył - opisał historię Kacper Gomólski., zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

- On mimo młodego wieku i tego, że nie jest dobrym startowcem, potrafi wiele zdziałać. Jedzie fajnie, dużo myśli na torze. Brakuje mu trochę doświadczenia i widziałem u niego typowo rosyjskie ataki, ale i tak jedzie fajnie. Cieszy mnie to, że klub przyjął moją propozycję, że można go tutaj ściągnąć. Będzie mi zależało żeby się rozwijał. To jego rola, ja go przedstawiłem, jak przyjdzie wiosna każdy zobaczy jak on śmiga - dodał Gomólski.

Kildemand chce odzyskać radość z jazdy. Zobacz więcej!

Czy w takim razie senior gdańskiego klubu pobawił się w skauta? - Można tak powiedzieć, że dzięki temu że odjechałem kilka spotkań nim zostałem. Na początku mocno spodobała mi się też jazda Władimira Bogmy, który też był w Gdańsku na eliminacjach IMEJ. Gdyby nie jego fantazja, pewnie awansowałby do finału, ale go poniosło. Na drugim meczu to "Sasza" zaczął fajnie jechać i nie schodził poniżej 10 punktów - ocenił Kacper Gomólski.

Zdunek Wybrzeże zaprezentowało kevlary. Zobacz więcej!

Aleksandr Kajbuszew w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk jest planowany do jazdy z numerem 8. O tę pozycję będzie rywalizował z Robertem Chmielem.

ZOBACZ WIDEO Peter Schmeichel: Byłem obywatelem Polski

Czy Aleksandr Kajbuszew zrobi dużą karierę w Polsce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.
PRZEJDŹ NA WP.PL