Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michael Jepsen Jensen Materiały prasowe / Falubaz / Na zdjęciu: Michael Jepsen Jensen

Żużel. Transfery. Oficjalnie: Michael Jepsen Jensen zostaje w Falubazie na kolejny sezon

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
- My mogliśmy liczyć na Ciebie, teraz Ty możesz liczyć na nas. Michael - jesteśmy z Tobą! - to hasło, które w minionym sezonie kibice przygotowali dla Michaela Jepsena Jensena. Duńczyk w 2020 roku nadal będzie reprezentował Stelmet Falubaz.

- Czy kibice wyobrażają sobie Stelmet Falubaz bez Michela Jepsena Jensena? Na pewno nie! Pamiętacie te tytuły: Michael Jepsen Jensen uratował Falubaz. Choć w tym sezonie marzył o lepszych wynikach, nadal można było na nim polegać. On też się przekonał o wsparciu naszych kibiców przed meczem ze Speed Car Motorem Lublin. Tamto hasło na pewno wszystkim zapadło w pamięć. Uważam, że w Stelmecie Falubazie znacząco rozwinął skrzydła i stać go na kolejne spore osiągnięcia, zarówno z naszą drużyną, jak i indywidualnie - powiedział Wojciech Domagała, prezes ZKŻ SSA.

Przeczytaj także: Problemem Falubazu jest bezkrólewie. Żyto nie wziął łatwiejszej pracy

- Zawsze staram się pojechać najlepiej, jak potrafię. Czasami to się udaje, czasami nie. Ja cały czas się uczę. Cały czas zbieram doświadczenie i z każdego biegu wyciągam wnioski. W takich przypadkach, jak mecz w Gorzowie, staram się nie załamywać, tylko robić wszystko, aby w kolejnym biegu pojechać lepiej. W takich chwilach ważne jest zaufanie i danie dodatkowej szansy. Ja ją dostałem i odpłaciłem się wygranym biegiem. Powrót do dobrych wyników po kryzysie jest zawsze bardzo trudny, ale też niesłychanie ważny. Kiedy wszystko idzie po twojej myśli, jest o wiele łatwiej. Kiedy masz problemy, potrzebujesz wsparcia. W tym roku ja miałem taki moment, ale kibice dodali mi mocy i udało mi się z tego wydostać. Czuję się dobrze w Zielonej Górze, jestem szczęśliwy w tym zespole i zobaczymy - powiedział Michael Jepsen Jensen.

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

Transfer Michaela Jepsena Jensena do Zielonej Góry przed sezonem 2018 okazał się dobrym ruchem. W ubiegłym roku Michael Jepsen Jensen zdobył 128 punktów i 12 bonusów. W biegu średnio przywoził 1,918 punktu, a w meczu 9,14 punktu. Michael świetnie spisał się przede wszystkim w meczach barażowych, w których łącznie wywalczył 28 punktów. Duńczyk przez rok startów doskonale zaaklimatyzował się w zielonogórskiej drużynie. Dzięki dobrym występom w lidze szybko zyskał też przychylność zielonogórskich kibiców, którzy po meczach często skandowali jego imię i nazwisko.

Przeczytaj także: Patryk Dudek nadal w Stelmet Falubazie Zielona Góra. Inaczej być nie mogło

W sezonie 2019 wystartował w 18 meczach, zdobywając 134 punkty i 19 bonusów. Zdarzały mu się nieudane występy, jednak zielonogórscy fani nie zapomnieli, jak wiele drużyna zawdzięczała jeszcze rok wcześniej. Akcja z transparentem z meczu ze Speed Car Motorem Lublin robi wielkie wrażenie na Duńczyku. - Jestem bardzo wdzięczny kibicom, klubowi oraz sponsorom za okazane mi wsparcie. W ciężkich chwilach potrzebujemy pomocy i to dla mnie bardzo dużo znaczy - komentował po tym spotkaniu.

Czy spodziewasz się, że Michael Jepsen Jensen w 2020 roku będzie jednym z liderów Falubazu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL