Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adrian Cyfer WP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński / Na zdjęciu: Adrian Cyfer

Żużel. TŻ Ostrovia skompletowała kadrę. Jako ostatni dołączył Adrian Cyfer

Mateusz Domański
Mateusz Domański
W niedzielę działacze Arged Malesa TŻ Ostrovii zaprezentowali ostatniego nowego zawodnika na sezon 2020. W przyszłorocznych rozgrywkach barw pierwszoligowca bronić będzie Adrian Cyfer.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

W trakcie minionego sezonu Adrian Cyfer zdobywał punkty dla Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Wystąpił w zaledwie ośmiu meczach drużyny znad morza, w których wywalczył średnią biegopunktową na poziomie 1,425. Był to 34. wynik w rankingu zawodników startujących w Nice 1. Lidze Żużlowej.

Czytaj także: Nowy nabytek PSŻ. Zbigniew Suchecki wraca do Poznania

Teraz Cyfer będzie miał okazję się odbudować w barwach Arged Malesa TŻ Ostrovii. - Adrianowi te ostatnie dwa lata w wieku seniora nie do końca wyszły. To jednak zawodnik, który jeździ bardzo dobrze technicznie. Wyciągamy do niego rękę i postaramy się go odbudować - powiedział trener ostrowian Mariusz Staszewski podczas rozmowy z tzostrovia.pl.

Adrian Cyfer pieczołowicie przygotowuje się do przyszłorocznych rozgrywek. Przerwę między sezonami wykorzystuje na pracę w Szwecji. W nowy nabytek mocno wierzy prezes drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego.

- To bardzo fajny, ambitny chłopak, który pasuje do naszej drużyny. Różnie się jego losy potoczyły. Nie udało mu się odbudować w Gdańsku, ale nie zapominajmy, że miał kilka dobrych meczów, choćby ten przeciwko naszej drużynie. Z bardzo dobrej strony pokazał się w półfinale IMP w Rawiczu, gdzie awansował do finału IMP z trzeciego miejsca, a wskoczył do obsady zawodów na skutek nieszczęścia Tomasza Gapińskiego. Ten chłopak ma potencjał. Jest młody. Jeździł w parze z Bartoszem Zmarzlikiem. Będzie odpowiednio dosprzętowiony. Zrobimy wszystko, by niczego mu nie brakowało w naszym klubie - przekazał Radosław Strzelczyk na łamach oficjalnej strony internetowej TŻ Ostrovii.

Czytaj także: Nowy zawodnik w Apatorze Toruń. Klub podpisał kontrakt z Ryanem Douglasem

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: wielki wyczyn studentów w USA. Dwa razy trafili do kosza z połowy boiska

Czy Adrian Cyfer wywalczy stałe miejsce w składzie TŻ Ostrovii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL