Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Curzytek (z lewej)WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Michał Curzytek (z lewej)

Żużel. Transfery. Apator może mieć problem z pozyskaniem Curzytków. Braci wyceniono na 120 tysięcy

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Właściciel Apatora Przemysław Termiński już zdążył się pochwalić, że rodzice braci Curzytków podpisali umowę z jego firmą. Problem w tym, że żużlowcy należą do ZKS Stali Rzeszów, która chce ich sprzedać za 120 tysięcy złotych.

Michał Curzytek i Bartosz Curzytek jeździli w tym roku w Power Duck Iveston PSŻ Poznań. Byli tam wypożyczeni z ZKS Stali Rzeszów. Okres wypożyczenia jednak minął, więc bracia wrócili do macierzystego klubu. W międzyczasie właściciel Apatora ToruńPrzemysław Termiński pochwalił się tym, że rodzice zawodników podpisali umowę z jego firmą. To miało oczywiście oznaczać, że w 2020 roku obaj będą żużlowcami toruńskiego klubu. Problem w tym, że ten scenariusz wcale nie musi się ziścić.

Na czym polega kłopot? Ano na tym, że ZKS Stal chce ekwiwalentu za wyszkolenie zawodników. W przypadku Michała chodzi o 3 lata startów, a Bartosza o 2 lata. Łatwo policzyć, że żużlowa sekcja zajmująca się szkoleniem może żądać 360 tysięcy za pierwszego (120 tysięcy wynosi ekwiwalent za rok jazdy w klubie) i 240 tysięcy za drugiego. Razem daje to 600 tysięcy.

Czytaj także: Kuszenie senatorów w oknie transferowym

Od pewnego czasu trwają rozmowy na linii rodzice braci - rzeszowski klub. Państwo Curzytek chcą wykupić karty synów. Oferują za to 50 tysięcy. ZKS Stal odpowiada, że nie ma problemu, ale cena wynosi 60 tysięcy za Michała i 60 tysięcy za Bartosza, czyli łącznie 120 tysięcy. Na razie więc rozbieżność między tym, co dają rodzice, a tym, co chce klub, jest spora.

Jeśli nie dojdzie do porozumienia, to Apator może oczywiście wkroczyć do akcji i wyłożyć te 120 tysięcy. To oczywiście nie jest mała kwota, ale ZKS Stal ma prawo jej żądać. Zresztą tu trudno będzie cokolwiek zbić, bo inni też są zainteresowani Curzytkami. W kolejce stoi przykładowo Orzeł Łódź. ZKS Stal jest też gotowa wypożyczyć braci za symboliczne pieniądze do RzTŻ-u Rzeszów.

Czytaj także: Kownacki o wpisaniu Kasprzaka na czarną listę

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

Czy 120 tysięcy to uczciwa cena za wykup kart zawodniczych braci?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (30):

Wszystkie komentarze (30)

Komentarze (30)

    Wszystkie komentarze (30)
    PRZEJDŹ NA WP.PL