Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Curzytek (z lewej)WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Michał Curzytek (z lewej)

Żużel. Transfery. Apator może mieć problem z pozyskaniem Curzytków. Braci wyceniono na 120 tysięcy

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Właściciel Apatora Przemysław Termiński już zdążył się pochwalić, że rodzice braci Curzytków podpisali umowę z jego firmą. Problem w tym, że żużlowcy należą do ZKS Stali Rzeszów, która chce ich sprzedać za 120 tysięcy złotych.

Michał Curzytek i Bartosz Curzytek jeździli w tym roku w Power Duck Iveston PSŻ Poznań. Byli tam wypożyczeni z ZKS Stali Rzeszów. Okres wypożyczenia jednak minął, więc bracia wrócili do macierzystego klubu. W międzyczasie właściciel Apatora ToruńPrzemysław Termiński pochwalił się tym, że rodzice zawodników podpisali umowę z jego firmą. To miało oczywiście oznaczać, że w 2020 roku obaj będą żużlowcami toruńskiego klubu. Problem w tym, że ten scenariusz wcale nie musi się ziścić.

Na czym polega kłopot? Ano na tym, że ZKS Stal chce ekwiwalentu za wyszkolenie zawodników. W przypadku Michała chodzi o 3 lata startów, a Bartosza o 2 lata. Łatwo policzyć, że żużlowa sekcja zajmująca się szkoleniem może żądać 360 tysięcy za pierwszego (120 tysięcy wynosi ekwiwalent za rok jazdy w klubie) i 240 tysięcy za drugiego. Razem daje to 600 tysięcy.

Czytaj także: Kuszenie senatorów w oknie transferowym

Od pewnego czasu trwają rozmowy na linii rodzice braci - rzeszowski klub. Państwo Curzytek chcą wykupić karty synów. Oferują za to 50 tysięcy. ZKS Stal odpowiada, że nie ma problemu, ale cena wynosi 60 tysięcy za Michała i 60 tysięcy za Bartosza, czyli łącznie 120 tysięcy. Na razie więc rozbieżność między tym, co dają rodzice, a tym, co chce klub, jest spora.

Jeśli nie dojdzie do porozumienia, to Apator może oczywiście wkroczyć do akcji i wyłożyć te 120 tysięcy. To oczywiście nie jest mała kwota, ale ZKS Stal ma prawo jej żądać. Zresztą tu trudno będzie cokolwiek zbić, bo inni też są zainteresowani Curzytkami. W kolejce stoi przykładowo Orzeł Łódź. ZKS Stal jest też gotowa wypożyczyć braci za symboliczne pieniądze do RzTŻ-u Rzeszów.

Czytaj także: Kownacki o wpisaniu Kasprzaka na czarną listę

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizmPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy 120 tysięcy to uczciwa cena za wykup kart zawodniczych braci?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (30):

Wszystkie komentarze (30)

Komentarze (30)

×
    Wszystkie komentarze (30)
    PRZEJDŹ NA WP.PL