Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Fredrik Lindgren i skok ratujący Patryka Dudka WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Fredrik Lindgren i skok ratujący Patryka Dudka.

Żużel. Transfery. To działo się wczoraj. Ewolucja środowiska żużlowego

Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek
W Święto Niepodległości Frederik Lindgren i Jan Kvech podpisali 3-letnie kontrakty odpowiednio z forBET Włókniarzem Częstochowa i Stelmet Falubazem Zielona Góra. W środowisku żużlowym widać więc zmiany na lepsze.

Jak wygląda stereotypowy działacz żużlowy? Chytry uśmiech na twarzy i zacierające się ręce, a w głowie tylko dwa cele: wynik sportowy i zysk finansowy. Jak je osiągnąć? Szybko i po trupach! Podpisywanie kontraktów ponad stan, podkupywanie zawodników z przeciwnych drużyn. Środowisko zna to aż zbyt dobrze. - Panie prezesie, miniżużlowcy nie mają na czym jeździć - sugerują kibice. - A co mnie ci bachorzy odchodzą? Kasa jest potrzebna, żeby dać kontrakt temu czterdziestolatkowi ze Skandynawii - pada odpowiedź. 

Umówmy się, żużlowcy też nie są święci. - No może i dobrze mi w tym klubie, ale jednak tamci dadzą mi więcej! Jakie zabezpieczenie? Przecież jakby nie mieli pieniędzy, to by mi nie proponowali - takie słowa można by włożyć w usta naprawdę wielu zawodników.

Zmarzlik zasłużył na kasę z miasta. Czytaj więcej

Świat ma jednak to do siebie, że ewoluuje. Z polskich szkół stopniowo znikają dopalacze, z targowisk kradzione auta, a z rynku transferowego takie patologie jak te z dwóch pierwszych akapitów. Najjaśniejszym dowodem jest polityka transferowa forBET Włókniarza Częstochowa.

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Nie spełniłem swoich marzeń. Zazdroszczę tytułu Zmarzlikowi

Pod Jasną Górą znają smak złego zarządzania, bankructwa, a nawet ligowego niebytu. Michał Świącik i jego poplecznicy ucząc się na błędach poprzedników mają naprawdę sporo materiału szkoleniowego. Lekcje odrabiają zaś na piątkę z plusem. Skład Lwów jest budowany z myślą nie tylko o przyszłym sezonie, ale również długofalowym rozwoju. Po 3-letnim kontrakcie Leona Madsena bliźniaczą umowę zdecydowano się zawrzeć z Fredrikiem Lindgrenem.

Włókniarz ma na kolejne lata sprawdzonych zawodników - liderów z prawdziwego zdarzenia, którzy niejednokrotnie udowadniali swoją przydatność. Wokół nich można budować dalszą część drużyny. Zyskali też sami Skandynawowie. Przez najbliższe 3 lata nie muszą sobie zaprzątać głowy przynależnością klubową. Skupią się na tym co do nich należy - wyniku sportowym.

Mądrze zachowali się również działacze Stelmet Falubazu Zielona Góra. Zamiast przepłacać kolejnego emeryta zdecydowano się na współpracę z młodym czeskim talentem - Janem Kvechem. Jeśli wierzyć zdaniu ekspertów, mowa o zawodniku, który za parę lat będzie rządził żużlowym światem. Zielonogórzanie mają aż 3 lata na to, by ich nowy nabytek zaczął się spłacać.

Jan Kvech naturalnym kandydatem do objawienia w nowym sezonie. Sprawdź szczegóły

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy podoba ci się tegoroczne okienko transferowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL