Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz ZmarzlikWP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik.

Żużel. Polski sponsor ma w swojej stajni samych mistrzów. W sezonie 2019 zgarnęli wszystkie tytuły

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Mistrz świata, mistrz Europy, mistrz świata juniorów i mistrz Europy juniorów. Zdobywców wszystkich najważniejszych tytułów w speedwayu w 2019 roku łączy jedno. Całą czwórkę sponsoruje polska firma spod Ostrowa.

Kibice bardziej kojarzą żużlowców sponsorowanych przez globalne marki, choćby napojów energetycznych. Potrafią powiedzieć, kogo wspiera Red Bull, a który żużlowiec jeździ z marką Monster. Niewielu pewnie wie, że jest polska firma Auto Partner Garcarek z podostrowskiego Ociąża, która sponsoruje żużlowców z absolutnego światowego topu. W tym sezonie zawodnicy ze "stajni" Garcarków wygrali wszystko, co było do wygrania.

- Nasza firma współpracuje z wieloma żużlowcami. Ten rok jednak był dla nas wyjątkowy. Sponsorowani przez nas zawodnicy zdobyli wszystkie najważniejsze tytuły na świecie i w Europie. Numerem jeden jest oczywiście Bartosz Zmarzlik - Polak, który został indywidualnym mistrzem świata. Współpracujemy również z mistrzem świata juniorów, Maksymem Drabikiem - wylicza Andrzej Garcarek, prezes firmy Auto Partner Garcarek z Ociąża.

To jednak nie wszystko. Z charakterystyczną reklamą salonu Mercedesa jeżdżą także mistrzowie Europy. - Mikkel Michelsen, który w tym sezonie wygrał cykl SEC też jest w gronie sponsorowanych przez nasz żużlowców. Podobnie jak mistrz Europy juniorów, Polak Wiktor Lampart. W jednym sezonie udało się zgromadzić żużlowców, którzy sięgnęli po wszystkie najważniejsze tytuły - dodaje Jan Garcarek. - Taki rok w sporcie będzie ciężko powtórzyć. Potrzeba do tego trochę szczęścia, a także przysłowiowego nosa, na których żużlowców warto postawić - dodaje prezes firmy.

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Nie spełniłem swoich marzeń. Zazdroszczę tytułu Zmarzlikowi

Nie tylko mistrz świata, Bartosz Zmarzlik, mistrz Europy Mikkel Michelsen i juniorscy czempioni, Maksym Drabik i Wiktor Lampart jeżdżą z logotypem tego samego sponsora spod Ostrowa. - Współpracuje z nami także trzykrotny mistrz świata, Tai Woffinden, który ten sezon miał nieco słabszy. Jest także jego rodak, Robert Lambert. Nie zapominajmy o Bartoszu Smektale, który w tym sezonie zdobył wicemistrzostwo świata juniorów jak również doświadczonym, Piotrze Protasiewiczu, który od lat z nami współpracuje - dodaje Andrzej Garcarek.

Sponsorowani przez firmę z Ociąża żużlowcy często są gośćmi salonu Mercedesa. - Bartosz Zmarzlik to przykład niesamowitej pracowitości. Zawodnik niezwykle rodzinny, a przy tym niezwykle skromny. Od momentu jak został mistrzem świata, bodajże trzy razy gościł u nas w firmie. Klienci pytają nas, czy to faktycznie jest Bartosz Zmarzlik, bo nie wszyscy są go w stanie rozpoznać po cywilnemu. To chłopak, który ma poukładane w głowie. Jestem przekonany, że on zajdzie naprawdę daleko, a kolejne tytuły mistrzowskie będzie mu teraz zdobywać znacznie łatwiej, bo zeszła z niego presja - uważa Jan Garcarek.

Oczywiście firma Auto Partner Garcarek kojarzona jest także od lat ze sponsoringiem speedwaya w Ostrowie. - Cała ostrowska drużyna ma na kevlarach nasz logotyp. Najbardziej z naszą firmą związani są Grzegorz Walasek i Tomasz Gapiński. Teraz do tego grona dołączył Rafał Okoniewski - zaznacza Andrzej Garcarek.

Reklamę firmy Garcarek wciąż eksponuje Tomasz Gollob, którego firma z Ociąża sponsorowała podczas kariery sportowej, ale także pomaga polskiemu żużlowcowi wszech czasów w walce o powrót do zdrowia. - Cały czas go wspieramy, mimo tego, że nie jeździ już na żużlu. Pomagamy mu w tych ciężkich chwilach - podkreśla Andrzej Garcarek.

Zobacz także: Sponsor ściągnął Okoniewskiego ze sportowej emerytury
Zobacz także: Mistrz świata nie wsadziłby sponsora na minę

Czy sponsoring sportowy postrzegany jest pozytywnie przez kibiców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL