Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Żużlowiec podczas startuMateriały prasowe / Żużlowiec podczas startu

Jest szansa na powrót żużla do Neubrandenburga. Pierwsze zawody zaplanowane na 2021 rok

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Niedługo minie 25 lat od ostatnich zawodów w niemieckim Neubrandenburgu. Po starym stadionie nie ma już śladu. Mimo to grupa pasjonatów czyni starania, aby dyscyplina powróciła do tego miasta. Pierwsza impreza ma się odbyć w 2021 roku.

Ostatnie zawody żużlowe w Neubrandenburgu odbyły się 14 lipca 1995 roku. Na Harderstadion zawodnicy walczyli o Puchar Morza Bałtyckiego. Po zwycięstwo sięgnął reprezentujący Norwegię Rune Holta.

Później stadion został rozebrany, a obietnice ze strony miasta dotyczące budowy nowego obiektu, nigdy nie zostały zrealizowane. Wydawało się, że żużel na stałe zniknął z Neubrandenburga.

Po 24 latach wiele wskazuje na to, że dyscyplina powróci do miasta. Jan Seilder wraz z kilkoma pasjonatami założył MC Vier Tor Neubrandenburg. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze zawody odbędą się w 2021 roku.

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Zengota zszokował kibiców. "Lekarz w Polsce widząc moją nogę zbladł"

Fogo Unia Leszno nie będzie chciała wzmacniać rywali --->

Największym problemem jest brak stadionu. Jan Seidler twierdzi, że teren na obrzeżach miasta został już wynajęty. - Wiemy, że realizacja tego projektu nie będzie łatwa. Dlatego chcemy kroczyć małymi krokami. Na początek naszym celem jest powrót żużla - powiedział Seidler w rozmowie z nordkurier.de.

- Odpowiedź jest świetna, dostaliśmy zielone światło. Ludzie uważają, że to dobrze, że żużel powróci do Neubrandenburga - powiedział szef nowo powstałego klubu.

Wynalazek Frątczaka będzie siódmym seniorem Apatora --->

Warto podkreślić, że w 2020 roku budżet klubu ma wynieść około 50 tysięcy euro. Na początek działacze będą starali się doprowadzić do końca powstanie toru żużlowego.

Szef MC Vier Tor Neubrandenburg Jan Seidler poznał żużel już w dzieciństwie. Przed laty jego ojciec był skarbnikiem w MC Geothermie Neubrandenburg. Osoby związane z dyscypliną uważają, że Seidler jest ostatnią nadzieją na reaktywację speedwaya w tym mieście.

Czy uważasz, że żużel wróci do Neubrandenburga?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL