Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jonas Jeppesen Materiały prasowe / Falubaz Zielona Góra / Na zdjęciu: Jonas Jeppesen

Żużel. Transfery. Nowa twarz w Falubazie Zielona Góra! Jonas Jeppesen z kontraktem

Dawid Borek
Dawid Borek
Antonio Lindbaeck i Jan Kvech nie są jedynymi nowymi twarzami w Stelmecie Falubazie Zielona Góra. Kontrakt podpisał też utalentowany Duńczyk Jonas Jeppesen.

- Dołącza do nas zawodnik perspektywiczny, który w niedługim czasie może stać się mocnym ogniwem naszego zespołu. W pamięci mam przede wszystkim występ Jonasa w finale IMŚJ w Pardubicach, w którym zaprezentował efektowną jazdę i niezwykłą ambicję. W sezonie 2020 Jonas będzie pełnoprawnym zawodnikiem naszej drużyny, jednak nie wykluczamy jego startów w niższej lidze. Zależy nam, aby miał on jak najwięcej możliwości jazdy - powiedział Wojciech Domagała, prezes Stelmetu Falubazu Zielona Góra.

Jonas Jeppesen to 21-letni zawodnik, który coraz odważniej aspiruje do czołówki światowego żużla. W minionym sezonie zdobywał punkty dla drugoligowej Euro Finannce Polonii Piła, duńskiego Esbjerg Vikings, niemieckiego WMV White Tigers oraz szwedzkiej drużyny Team Smaeland.

Szerszej publiczności zaprezentował się jednak najlepiej w finałach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W nich Duńczyk pokazał ambicję i waleczność, a zmagania zakończył na wysokim ósmym miejscu. Duńczyk sezon 2019 podsumował zwycięstwem w międzynarodowym turnieju w Olching, gdzie uplasował się, m.in. przed Robertem Lambertem.

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowy

- Cieszę się, że dołączam do takiej drużyny jak Stelmet Falubaz. Wiążę z tym kontraktem duże oczekiwania. To mój pierwszy klub w PGE Ekstralidze. Jestem świadomy, że to najwyższy poziom sportowy w żużlu, ale chcę podjąć to wyzwanie. W Zielonej Górze pojadę w jednym zespole z Piotrem Protasiewiczem, który jest legendą mojego szwedzkiego klubu Indianerny Kumla - skomentował Jeppesen.

Z formalnego punktu widzenia zawodnik rozwiązał obowiązujący go kontrakt z drużyną z Piły i związał się rocznym kontraktem ze Stelmetem Falubazem. W sezonie 2020 niewykluczona jest jego jazda w zespole niższej ligi w Polsce. Dzięki coraz bardziej zacieśniającej się współpracy między zielonogórskim klubem a pilską Polonią, możliwe będą starty Duńczyka w jego dotychczasowym zespole w Polsce. - To dobry ruch. Mam nadzieję, że w Zielonej Górze Jonas rozwinie skrzydła - przyznał trener Piotr Żyto.

Zobacz też:
Żużel. Największe hity okna transferowego 2019. Falubaz po czasie zrozumiał co stracił
Żużel. Dariusz Ostafiński. Bez Hamulców 2.0: Dowhan nie połamał sobie kręgosłupa i nie musi tłuc luster (felieton)

Czy Jeppesen rozwinie skrzydła w Falubazie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

×
    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL