Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Zieliński WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Patryk Zieliński

Żużel. Transfery. RzTŻ Rzeszów zamknęło skład. Dołączył junior z Wilków Krosno

Dawid Borek
Dawid Borek
Szefostwo RzTŻ Rzeszow skompletowało kadrę zawodniczą na sezon 2020. Jako ostatni do nowo powstałej drużyny dołączył Patryk Zieliński.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

W minionych rozgrywkach Patryk Zieliński startował w Wilkach Krosno. Pojechał w 13 spotkaniach 2. Ligi Żużlowej, wykręcając w nich średnią biegową na poziomie 0,471 punktu na wyścig. Z klasyfikowanych zawodników gorszy wynik osiągnęło tylko czterech żużlowców.

W przyszłym roku Patryk Zieliński nadal będzie rywalizował w najniższej klasie rozgrywkowej, tyle że już nie w barwach Wilków Krosno, a RzTŻ Rzeszów. Wychowanek Akademii Janusza Kołodzieja uzupełnił młodzieżową kadrę rzeszowskiej drużyny.

Oprócz niego, juniorską formację RzTŻ Rzeszów w sezonie 2020 stworzą też Mateusz Majcher i Konrad Mikłoś.

"Otwartą kwestią pozostaje możliwość skorzystania z instytucji "gościa" oraz wypożyczenia zawodników w późniejszym terminie. Nie zamykamy więc definitywnie składu zespołu na sezon 2020" - informują rzeszowianie.

Jeśli chodzi o skład seniorski, w kadrze RzTŻ są Patryk Rolnicki, Edward Mazur, Dawid Stachyra, Marcin Rempała, Stanisław Burza, Ilja Czałow, Patrick Hansen, Adam Ellis i Kenneth Hansen.

Zobacz też:
Żużel. Transfery. Kolejni zawodnicy z kontraktami w RzTŻ. Jest powrót po latach!
Marta Półtorak. Półtora okrążenia: W Rzeszowie nie ma miejsca na falstart. Do trzech razy sztuka może nie być (felieton)

[b]ZOBACZ WIDEO Kibice na PGE Narodowym. Tak wygląda największe żużlowe wydarzenie na świecie

[/b]

Czy RzTŻ w sezonie 2020 awansuje do play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Patrząc obiektywnie Zieliński po akademii Kołodzieja raczej szans startów w lidze mieć nie będzie jedynie w turniejach juniora .
  • SmokeyJoe Zgłoś
   Niestety póki Polonia nie wychowa sobie kolejnych juniorów będzie musiała liczyć na łaskę innych klubów. Cieszy zapoczątkowanie współpracy z BTŻ to dobry zwiastun na przyszłość.
   • yes Zgłoś
    "Z klasyfikowanych zawodników gorszy wynik osiągnęło tylko czterech żużlowców" - średnia 0,471 jest słaba; pojechał jednak w 13 meczach w 34 biegach. Było też w 2LŻ
    Czytaj całość
    ośmioro z niższymi średnimi niesklasyfikowanych zawodników z kilku państw, których puszczono dla sprawdzenia.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL