Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk ZielińskiWP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Patryk Zieliński

Żużel. Transfery. RzTŻ Rzeszów zamknęło skład. Dołączył junior z Wilków Krosno

Dawid Borek
Dawid Borek
Szefostwo RzTŻ Rzeszow skompletowało kadrę zawodniczą na sezon 2020. Jako ostatni do nowo powstałej drużyny dołączył Patryk Zieliński.

W minionych rozgrywkach Patryk Zieliński startował w Wilkach Krosno. Pojechał w 13 spotkaniach 2. Ligi Żużlowej, wykręcając w nich średnią biegową na poziomie 0,471 punktu na wyścig. Z klasyfikowanych zawodników gorszy wynik osiągnęło tylko czterech żużlowców.

W przyszłym roku Patryk Zieliński nadal będzie rywalizował w najniższej klasie rozgrywkowej, tyle że już nie w barwach Wilków Krosno, a RzTŻ Rzeszów. Wychowanek Akademii Janusza Kołodzieja uzupełnił młodzieżową kadrę rzeszowskiej drużyny.

Oprócz niego, juniorską formację RzTŻ Rzeszów w sezonie 2020 stworzą też Mateusz Majcher i Konrad Mikłoś.

"Otwartą kwestią pozostaje możliwość skorzystania z instytucji "gościa" oraz wypożyczenia zawodników w późniejszym terminie. Nie zamykamy więc definitywnie składu zespołu na sezon 2020" - informują rzeszowianie.

Jeśli chodzi o skład seniorski, w kadrze RzTŻ są Patryk Rolnicki, Edward Mazur, Dawid Stachyra, Marcin Rempała, Stanisław Burza, Ilja Czałow, Patrick Hansen, Adam Ellis i Kenneth Hansen.

Zobacz też:
Żużel. Transfery. Kolejni zawodnicy z kontraktami w RzTŻ. Jest powrót po latach!
Marta Półtorak. Półtora okrążenia: W Rzeszowie nie ma miejsca na falstart. Do trzech razy sztuka może nie być (felieton)

[b]ZOBACZ WIDEO Kibice na PGE Narodowym. Tak wygląda największe żużlowe wydarzenie na świecie

[/b]

Czy RzTŻ w sezonie 2020 awansuje do play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Patrząc obiektywnie Zieliński po akademii Kołodzieja raczej szans startów w lidze mieć nie będzie jedynie w turniejach juniora .
  • SmokeyJoe Zgłoś
   Niestety póki Polonia nie wychowa sobie kolejnych juniorów będzie musiała liczyć na łaskę innych klubów. Cieszy zapoczątkowanie współpracy z BTŻ to dobry zwiastun na przyszłość.
   • yes Zgłoś
    "Z klasyfikowanych zawodników gorszy wynik osiągnęło tylko czterech żużlowców" - średnia 0,471 jest słaba; pojechał jednak w 13 meczach w 34 biegach. Było też w 2LŻ
    Czytaj całość
    ośmioro z niższymi średnimi niesklasyfikowanych zawodników z kilku państw, których puszczono dla sprawdzenia.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    PRZEJDŹ NA WP.PL