Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomas H Jonasson WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Tomas H. Jonasson

Żużel. Transfery. Duża niespodzianka, Tomas Jonasson bez kontraktu w Polsce

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
To może być jeden z najbardziej rozchwytywanych zawodników w okienkach transferowych podczas sezonu. Tomas H. Jonasson nie podpisał kontraktu z żadnym polskim klubem.

Kariera Tomasa H. Jonassona obfituje we wzloty i upadki. Szwed w polskiej lidze zadebiutował jako junior w Stali Gorzów. Następnie przez pięć lat reprezentował Wybrzeże. Szczególnie dobre indywidualnie były dla niego lata 2013-14, kiedy po sezonie w I lidze w którym wykręcił średnią biegową 2,339, w Ekstralidze zdobywał średnio 1,735 punktu na bieg.

Później reprezentował jeszcze kluby z Leszna, Częstochowy, Daugavpils i Piły. Jeszcze w 2018 roku ze średnią 2,048 był piętnastym najskuteczniejszym zawodnikiem Nice 1.LŻ. Ostatni rok spędził po raz pierwszy w karierze w najniższej klasie rozgrywkowej, gdzie zdobywał 2,220 punktu na bieg i był szóstym najlepszym zawodnikiem ligi.

Paweł Hlib podpisał kontrakt z Apatorem. Zobacz więcej!

Ponadto Jonasson rozpoczął swoją karierę na długim torze i w 2020 roku będzie reprezentował Szwecję w Grand Prix w tej odmianie żużla. Urodzony w 1988 roku żużlowiec poinformował nas, że ostatecznie nie związał się umową z żadnym polskim klubem. - Po tym jak opracowaliśmy budżet na 2020 rok wyliczyliśmy, że nie mogę sobie pozwolić na jazdę w Polsce. Obecnie chcę się poświęcić na jazdę na długim torze i nasz team poświęca się przygotowaniom do Grand Prix - powiedział Szwed w rozmowie z WP SportoweFakty. 

Tomas H. Jonasson nie rezygnuje zupełnie z jazdy w rozgrywkach ligowych. Również tutaj w nich będzie miał sporo pracy. - Zainwestowaliśmy również w nowe motocykle i silniki do jazdy na klasycznym żużlu w Szwecji i w Anglii. Łącznie mam trzy drużyny ligowe i Grand Prix, więc już teraz wiem, że podczas trwania sezonu będziemy bardzo zajęci - stwierdził.

Dziwny ruch Polonii Bydgoszcz. Zobacz więcej!

Wydaje się, że w przypadku gdyby w którymś z klubów wydarzyła się plaga kontuzji, Szwed może być łakomym kąskiem. - Oczywiście nie wykluczam tego, że w okienku transferowym dołączę do polskiego klubu. Wszystko może się jeszcze zmienić podczas sezonu i kto wie, być może się z kimś porozumiem - podsumował Tomas H. Jonasson.

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizmTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Thomas Jonasson znajdzie klub w Polsce podczas trwania sezonu 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL