Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stanisław BurzaWP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Stanisław Burza

Żużel. Transfery. Stanisław Burza trenerem w Motorze Lublin

Dawid Borek
Dawid Borek
Choć Stanisław Burza podpisał kontrakt zawodniczy z RzTŻ Rzeszów, jego głównym pracodawcą będzie Speed Car Motor Lublin. W klubie PGE Ekstraligi będzie szkolił młodzież.

W minionym sezonie Stanisław Burza był jeżdżącym trenerem w Speedway Wandzie Kraków. W nowym poniekąd nadal będzie łączył jazdę na żużlu i misję szkoleniową, jednak już w zupełnie innym układzie.

Otóż Burza podpisał kontrakt zawodniczy z RzTŻ Rzeszów. Z tym, że jest to umowa bez gwarancji finansowych i zobowiązań. Słowem: będzie żużlowcem oczekującym, który zostanie powołany na mecz w sytuacji podbramkowej. Jeśli chodzi z kolei o trenerkę, zatrudnił go Speed Car Motor Lublin.

- Głównie będę skupiony na pracy w Lublinie z tamtejszą młodzieżą. Liczę jednak, ze znajdę czas, aby od czasu do czasu przyjechać do Rzeszowa, potrenować i sprawdzić sprzęt - tłumaczy Burza w rozmowie z SuperNowosci24.pl.

Co ciekawe, na stole miał ofertę pracy w RzTŻ w charakterze trenera. Propozycji nie przyjął, bowiem już wcześniej zaakceptował warunki umowy ze Speed Car Motorem Lublin.

- W przyszłym sezonie mogę jedynie w wolnej chwili udzielić się społecznie dla rzeszowskiego klubu, przyjechać na trening, pojeździć z chłopakami, coś podpowiedzieć, udzielić może tym mniej doświadczonych jakiś wskazówek - wyjaśnia Burza.

Zobacz też:
Żużel. RzTŻ Rzeszów wystosowało oświadczenie. Klub wybrał barwy i odniósł się do nazwy "Stal"
Żużel. Transfery. Kolejni zawodnicy z kontraktami w RzTŻ. Jest powrót po latach!

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Zengota zszokował kibiców. "Lekarz w Polsce widząc moją nogę zbladł"POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Burza wprowadzi młodzież Motoru na wyższy poziom?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

Wszystkie komentarze (17)

Komentarze (17)

×
    Wszystkie komentarze (17)
    PRZEJDŹ NA WP.PL