Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Świdnicki, Josh Grajczonek WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Mateusz Świdnicki, Josh Grajczonek.

Żużel. Transfery. Kolejarz Opole z Mateuszem Świdnickim i Bartłomiejem Kowalskim. Będą startować gościnnie

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Działacze OK Bedmet Kolejarza Opole przedstawili kolejne dobre informacje kibicom. W nadchodzącym sezonie 2. Ligi Żużlowej w zespole gościnnie występować będą Bartłomiej Kowalski oraz Mateusz Świdnicki.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Po tym jak w czwartek działacze OK Bedmet Kolejarza Opole przedstawili nazwiska nowych seniorów - Artura Czai czy Tero Aarnio, w piątek postanowiono poinformować o wzmocnieniu formacji juniorskiej. W sezonie 2020 opolanie będą mogli liczyć na Mateusza Świdnickiego oraz Bartłomieja Kowalskiego.

Starty Świdnickiego i Kowalskiego to efekt współpracy z forBET Włókniarzem Częstochowa. Obaj żużlowcy na co dzień są związani właśnie z klubem spod Jasnej Góry. Należy oczekiwać, że jeśli któryś z nich przegra rywalizację o miejsce w składzie Lwów, otrzyma szansę występu w Opolu.

W myśl nowego regulaminu 2. Ligi Żużlowej, kluby mogą sięgnąć po dwóch "gości". Oznacza to, że opolanie w tej sytuacji ograniczyli sobie pole manewru i nie mogą już zakontraktować żadnego seniora, który występowałby gościnnie w ich barwach.  

Czytaj także: Piękne pożegnanie Milika z Betard Spartą

W tym roku opolanie na gościnnych warunkach korzystali z usług Patryka Wojdyły z Betard Sparty Wrocław. Jednak w przyszłym sezonie ma on regularnie startować we wrocławskiej ekipie.

W kadrze OK Bedmet Kolejarza znajduje się też junior Jarosław Krzywosz.

Czytaj także: PGG ROW Rybnik przedstawił skład na sezon 2020

ZOBACZ WIDEO Cieślak o odejściu Miedzińskiego z Włókniarza. "Dużo do powiedzenia miał jego sponsor"

Czy OK Bedmet Kolejarz Opole wygra rozgrywki 2. LŻ w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • Rommell Zgłoś
  Jeszcze jakiegoś przyzwoitego ,drugiego juniora pod 14 i będzie dobrze.Może ponownie Lotarski?,szału nie było,ale nadal to lepsza opcja,niż Krzywosz.
  • Franek Dolas Zgłoś
   Ja bym nie przeceniał wartości juniorów. Podzieliłbym ich na dwie kategorie. Tych którzy nie są w stanie punktować na seniorach i talenty którzy potrafią robić sporo pkt tzn muszą
   Czytaj całość
   również punktować na seniorach. Klub który ma takiego oczywiście może mieć się dobrze ale pod warunkiem że część seniorska jest wystarczająco dobra wówczas taki junior jest dodatkowym bonusem. Ale jeśli nie. Wilki miały w tym sezonie megajuniora w postaci Rolnickiego ale cóż z tego jak pozostali byli słabi. Można powiedzieć że zastąpił jakiegoś seniora. I tyle.Jeśli wszyscy seniorzy są dobrzy wówczas dobry junior będzie miał znaczenie dopiero w konfrontacji z drużyną o podobnej sile.Bardzo dobrzy juniorzy to jednak jednostki, większość nie jest w stanie nawiązywać rywalizacji z seniorami a więc rywalizuje tylko z juniorami. A tzn że w meczu jeden junior może zrobić max 5pkt (3, 1, 1) na juniorach wówczas drugi może zrobić max 4pkt (2,1,1) oczywiście zakładając że nie dostaje dodatkowych biegów ale przecież kosztem pewniejszego seniora i nie zdobywa pkt na ich defektach czy taśmach .Jeśli drużyna oparta jest na 5 bardzo dobrych i wyrównanych seniorach może równoważyć braki w formacji juniorskiej szczególnie jeśli chce się dawać jeździć nowym wychowankom a nie czekać aż oni nabiorą doświadczenia w młodzieżówkach. Im szybciej oni zaczną jeździć w lidze tym będą mieli więcej szansy dorównywać do góry. Klub powinien jak najlepiej zadbać o ich sprzęt , w końcu nie są zawodowcami, bo jak nie będą mieli na czym jechać to jak pokazuje nie mało przykładów również z Krosna ilość przejechanych kółek nie musi przełożyć się na efekty punktowe.Jeśli jednak ktoś ma trzymać wynik to jednak seniorzy , a junior jest tylko sympatycznym dodatkiem .
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Opole wachlarz zawodników ma spory.Dobrze mieć solidnie zabezpieczone tyły goście nie kiedy też się przydadzą
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL