Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil Brzozowski, Bjarne Pedersen, Karol Baran WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: Kamil Brzozowski, Bjarne Pedersen, Karol Baran

Żużel. Transfery. Brutalna prawda o składzie RzTŻ Rzeszów: W większości to amatorzy dosiadający motocykla rekreacyjnie

Kamil Hynek
Kamil Hynek
Jedni nazywają nowy projekt klubu z Rzeszowa rezerwami Unii Tarnów, inni jak np. znany lokalny dziennikarz - Grzegorz Drozd są bardziej brutalni i uważają, że działacze RzTŻ skompletowali skład w oparciu o zawodników z łapanki, na tzw. sztukę.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Drużyna z Rzeszowa po roku przerwy wraca do rozgrywek ligowych. Za odbudowę żużla w stolicy Podkarpacia wzięło się Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe. Działacze chwalą się, że dysponując stosunkowo niewielkim budżetem, w krótkim czasie udało im się skompletować ciekawy skład, który jest mieszanką lokalnych chłopaków, wywodzących się z Tarnowa i Rzeszowa. Do tego dochodzi kilku ambitnych obcokrajowców. - W tej sytuacji należy się cieszyć, ze Rzeszów w ogóle podjął się próby startów na najniższym szczeblu i uformować jakąś kadrę - uważa Grzegorz Drozd.

CZYTAJ TAKŻE: Fiasko rozmów Apatora z braćmi Curzytkami

Zadanie było o tyle trudne, że czarny sport w stolicy Podkarpacia nie ma w ostatnich latach najlepszej passy, nadszarpnięte zaufanie trudno odzyskać. Zawodnicy patrzą spod byka na rzeszowskie środowisko i zastanawiają się kilka razy zanim zwiążą się z  klubem prowadzonym przez nowego prezesa - Leszka Gubernata

Mimo to podchodzący z tego miasta Drozd nie zostawia suchej nitki na kadrze nowego rzeszowskiego projektu, a w niej znalazło się miejsce dla dziewięciu seniorów i trzech juniorów. - Adam Ellis i Patryk Rolnicki, to dwa najmocniejsze ogniwa, które na torach drugoligowych dadzą sobie radę. Nadzieje rodzi także Patrick Hansen. Reszta zawodników, to łapanka na sztukę. Amatorzy dosiadający rekreacyjnie motocykl żużlowy. W sytuacji gdyby zabrakło braci Curzytków pole do popisu będzie miał Majcher, który ponoć ma smykałkę do jazdy - twierdzi nasz rozmówca.

Zakładając najgorszy scenariusz i wycofanie się z rozgrywek Poloni Piła w sezonie 2020 2. Liga Żużlowa będzie liczyć sześć zespołów. Wejście do fazy play-off już w pierwszym roku działalności, przynajmniej w teorii nie powinno być więc wielce skomplikowane.

- Druga liga jest coraz grosza. Jak zwykle - w przypadku klubu z tego poziomu największym znakiem zapytania jest to, czy budżet pozwoli na powoływanie najlepszego składu przez całe rozgrywki. W każdym razie siła rażenia RzTŻ organizacyjno-kadrowa jest za słaba, aby włączyć się do walki o czub tabeli. Jak tak dalej pójdzie z tą drugą ligą, awans do play-off będzie z urzędu - smutno konstatuje Drozd.

CZYTAJ TAKŻE: Hampel lub Kurtz w Rybniku? Temat pojawi się najwcześniej w kwietniu

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

Czy RzTŻ awansuje do fazy play-off 2 LŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (50):

 • ZKS Stal Rzeszów. Zgłoś
  Piła długi dużo większe od Rzeszowa od Bóg wie ilu lat, nie doczekała się tylu negatywnych felietonow co odradzaajacy się żużel w Rzeszowie.
  • Bird of Paradise Zgłoś
   Ale koles glupoty pisze?Chca zaistniec pseudo pismak ucieka sien do hejtu dziennikarskiego.Panie dziennikarzu bo nazwiska niepamietam jest pan tak znany.Ta druzyna zuzlowa to zawodnicy ktorzy
   Czytaj całość
   nie sa amatorami tak jak pan w dziennikarstwie. Ta druzyna ma objechac sezon ta druzyna ma pokazac ze Rzeszow pomalu usiluje podniesc sie z kolan .ta druzyna ma byc poczatkiem do walki o wyzsze cele w przyszlosci.Ta druzyna ma pokazac sponsorom ze warto inwestowac w rzeszowski zuzel bo ma mnostwo wspanialych kibicow ktorzy kochaja w Rzeszowie ten sport.T druzyna nie ma na celu awansu do pierwszej ligi.A pan zanim napisze nastepne bzdury niech pan sie zastanowi co pan bo sie pan komromituje.
   • Bartex Zgłoś
    Nie ma kasy, to nie ma drużyny. To że mają paru zawodników to jedno, kwestia czy dadzą radę objechać sezon. Tylko oby nie byli dostarczycielami punktów dla innych, bo mogą szybko
    Czytaj całość
    zakończyć "działalność"
    Wszystkie komentarze (50)

    Komentarze (50)

    ×
     Wszystkie komentarze (50)
     PRZEJDŹ NA WP.PL