Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Timo Lahti WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Timo Lahti

Żużel. Transfery. Hity i kity. Rafael Wojciechowski ma głowę na karku. Kot w worku w składzie Startu

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Podczas minionego okresu transferowego działacze Car Gwarant Startu Gniezno wykazali się dużą rozwagą, ale i determinacją. Zbudowali mocny skład, który powinien pozwolić na walkę o najwyższe cele. Czy popełnili też jakieś błędy?

Hity i kity transferowej giełdy. Pod lupę bierzemy Car Gwarant Start Gniezno.

***

HITY

Rewolucja? Oni wolą ewolucję

Miniony okres transferowy bardzo ładnie podsumował dyrektor klubu z pierwszej stolicy Polski Piotr Mikołajczak. W Gnieźnie obyło się bez rewolucji, bo Start woli stawiać na ewolucję. Działacze dokonali drobnych roszad i mogą być zadowoleni z tego, co udało im się zbudować. Łatwo o skompletowanie takiego zestawienia nie było. Zawodnicy, którzy ostatecznie znaleźli się w kadrze gnieźnieńskiego klubu, mieli kuszące oferty z innych ośrodków.

Determinacja i głowa na karku

Rafael Wojciechowski znów pokazał, że ma głowę na karku i potrafi robić interesy. To właśnie jemu Start zawdzięcza to, że na dalszą jazdę w czerwono-czarnych barwach zdecydowali się Adrian Gała i Oliver Berntzon. Bez tych dwóch zawodników trudno wyobrazić sobie gnieźnieńską drużynę. Menedżer Car Gwarant Startu Gniezno musiał się sporo napocić, by przekonać ich do kontynuowania kariery w jego klubie. Ostatecznie wygrał tę trudną batalię i utarł nosa konkurentom.

Łakomy kąsek w rękach Startu

I jeszcze jeden sukces. Czerwono-czarni zgarnęli Timo Lahtiego, którym zainteresowane były inne kluby z Nice 1. Ligi Żużlowej. Fin z roku na rok robi progres, więc śmiało można uznać, że jego kontrakt w Starcie jest wzmocnieniem tego klubu. Gnieźnieńscy działacze zdołali go przekonać, mimo tego, że konkurencja oferowała lepsze warunki finansowe. Sporo pomógł Sebastian Skrzypczak, były zawodnik Startu Gniezno. 

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowy

Czytaj także: Cichy bohater Startu Gniezno. Inni dawali większe pieniądze, on pomógł inaczej

KITY

Zakończenie współpracy z wychowankiem

Przedstawiciele Startu Gniezno postanowili zakończyć współpracę z Mirosławem Jabłońskim. Decyzja ta wzbudziła spore kontrowersje. Jedni kibice ją popierali, a inni krytykowali. Na pewno to ważna postać dla gnieźnieńskiego żużla. Trudno jednoznacznie ocenić, czy działacze Startu poszli we właściwą stronę. Dla jednych ruch ten pozostanie kitem, a inni uznają, że tak musiało być, skoro klub chciał zakontraktować Lahtiego. Lepiej, żeby Jabłoński jeździł regularnie w Łodzi niż siedział na ławce w Gnieźnie. Tak czy owak, w przyszłym roku w kadrze Startu będzie mniej wychowanków niż w tym sezonie, co można zakwalifikować jako kit.

Kot w worku w formacji juniorskiej

Działacze Startu bardzo pozytywnie wypowiadają się na temat Marcela Studzińskiego. Mocno w niego wierzą i chcą mu zagwarantować perfekcyjne warunki do rozwoju. Z drugiej strony, z Bydgoszczy płyną informacje, że Studziński to leń i nic dobrego z niego już nie będzie. Zestawiając ze sobą te opinie można dojść do wniosku, że Start ma w swojej talii kota w worku. Albo odpali, albo będzie rozczarowaniem. Znając jednak klimat panujący w Gnieźnie, znajdą się tam ludzie, którzy zagonią go do solidnej pracy.

Reasumując, na tym etapie trudno wytknąć działaczom Startu jakieś poważniejsze błędy. Jak to mówi oklepany już slogan: "wszystko zweryfikuje tor".

Czytaj także: Start Gniezno zbudował skład na finał. Może utrzeć nosa Apatorowi Toruń

Czy Marcel Studziński będzie mocnym ogniwem formacji juniorskiej Startu Gniezno?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL