Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nicki Pedersen WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Nicki Pedersen

Żużel. Wielki hit w Premiership. Nicki Pedersen wraca do ścigania na Wyspach

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Sheffield Tigers, które w przyszłym roku wystąpi na najwyższym ligowym poziomie w Wielkiej Brytanii, pochwaliło się pozyskaniem trzykrotnego indywidualnego mistrza świata. Nicki Pedersen wróci do ścigania w Premiership po dziewięciu latach.

- Nie będziemy statystować w Premiership. To wielka wiadomość dla Sheffield i całego brytyjskiego speedwaya. Największy kontrakt, jakiego ten klub kiedykolwiek dokonał i moim zdaniem największy w naszym żużlu w ostatnich latach. Nicki okazał się wielkim profesjonalistą podczas całego procesu negocjacji. Dotrzymał słowa - przyznał Simon Stead, menadżer Sheffield Tigers.

CZYTAJ WIĘCEJ: W 2020 roku stawka Grand Prix znów będzie najstarsza w historii

Angaż Nickiego Pedersena przez beniaminka przyszłorocznej Premiership (klub z Owlerton Stadium zastąpił w elicie Poole Pirates, które wystartuje w Championship) to niewątpliwie ogromne wydarzenie dla targanego wieloma kłopotami brytyjskiego żużla. W najstarszej lidze świata próżno było szukać ostatnio światowych gwiazd. Poza Jasonem Doyle'em bardzo rzadko ktoś o podobnej renomie decydował się na regularną jazdę w Wielkiej Brytanii. O tym, że poziom ligi wyraźnie spadł, świadczy fakt, że od kilku lat brakuje w niej Taia Woffindena.

Indywidualny mistrz świata z lat 2003, 2007, 2008 powraca więc na Wyspy po długim czasie. Duńczyk ostatni raz ścigał się tam przed ośmioma laty w barwach Peterborough Panthers. Wcześniej startował na brytyjskiej ziemi w latach 1998-2007 dla klubów z Newcastle, Wolverhampton, King's Lynn, Oxfordu i Eastbourne, gdzie spędził najwięcej, bo pięć sezonów.

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

- Chciałbym podziękować również Ashleyowi Hollowayowi za pomoc w negocjacjach. Jestem tak podekscytowany, że chyba podczas press day założę kevlar i zrobię z nim kilka okrążeń - przyznał wyraźnie uradowany Stead cytowany przez speedwaygb.co.uk.

CZYTAJ WIĘCEJ: Transfery. Hity i kity. Apator Toruń skuteczny na rynku

Dodajmy, że to już trzecia zmiana klubu 42-letniego Pedersena przed sezonem 2020. W Polsce zamienił Stelmet Falubaz Zielona Góra na MRGARDEN GKM Grudziądz, a w Szwecji Vastervik Speedway na Rospiggarnę Hallstavik. W Danii nieustannie pozostaje wierny Holsted Tigers.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy decyzja Nickiego Pedersena o powrocie na Wyspy Brytyjskie jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL