Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniel Bewley Newspix / Michał Golda / Na zdjęciu: Daniel Bewley

Żużel. Transfery. Mrozek wiedział o kreciej robocie w sprawie Bewley'a. Teraz mówi o złych podpowiadaczach

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Daniel Bewley otrzymał w tym roku duże wsparcie od Krzysztofa Mrozka. Prezes wspierał go z całych sił po kontuzji i na niego stawiał. Otrzymał za to kiepską zapłatę, bo Brytyjczyk odszedł z Rybnika. Mrozek opowiedział nam o kulisach transferu.

Przejście Daniela Bewley'a z PGG ROW-u do Betard Sparty było jednym z najbardziej niespodziewanych ruchów okresu transferowego. Niewielu było takich, którzy podejrzewali, że Brytyjczyk odejdzie z Rybnika, po tym, co zrobił dla niego Krzysztof Mrozek. Co ciekawe, szef rybnickiego klubu nie ma pretensji do zawodnika.

 - Dan Bewley to sympatyczny i inteligenty chłopak, który w tym sporcie może jeszcze wiele osiągnąć. Niestety, jest młody i ulega wpływom ludzi, którzy niekoniecznie podpowiadają mu dobrze lub zwyczajnie myślą o własnych interesach - mówi nam Mrozek.

Decyzja Bewley'a jest dla prezesa ROW-u niezrozumiała. Mrozek uważa, że zawodnik popełnił wielki błąd. - Gdyby został w Rybniku, to miałby dużo więcej jazdy. We Wrocławiu jest szczelna i mocna paka. Podejrzewam, że wiele nie pojeździ, ale życie zweryfikuje, czy miałem rację - tłumaczy Mrozek.

Zobacz także: Wielka kasa za braci Curzytków. Warto ją wydać, ale ROW-u nie zbawią

Szef PGG ROW-u już od pewnego czasu podejrzewał, że w sprawie Bewley'a dzieje się coś złego. - Już w trakcie sezonu widziałem, jak tym tematem steruje Mark Courtney. Były różne problemy w komunikacji z trenerem Piotrem Żyto. Dało się wyczuć, co się kroi. To nie stało się z dnia na dzień. Grunt był przygotowywany znacznie wcześniej - podkreśla.

Warto dodać, że PGG ROW-u liczył na Bewley'a. Rybniczanie głosowali za zagranicznym zawodnikiem na pozycjach juniorskich. Brytyjczyk mógłby odgrywać taką rolę w ekipie beniaminka PGE Ekstraligi. W mediach pojawiały się doniesienia, że Mrozka do takiego ruchu namawiał... Andrzej Rusko, który jest prezesem Betard Sparty, a więc nowego klubu Bewley'a.

- Mnie nikt do niczego nie namawiał. Rozmawiam z innymi prezesami w sposób partnerski. Poza tym moje słowo na czas głosowania nic nie znaczyło. Nie miałem jeszcze kupionych akcji od klubu z Torunia, więc nie mogłem brać udziału w żadnym głosowaniu. Moja opinia w tej sprawie miała charakter pomocniczy - tłumaczy Mrozek.

Zobacz także: Michał Świącik: Drabik chciał przyjść do Włókniarza, ale zmienił zdanie. Teraz życzę mu jak najlepiej (wywiad)

- W tamtej chwili widziałem, że coś się komplikuje, ale myślałem, że Dan zostanie jednak ze mną. Później okazało się, że nie był moim zawodnikiem znacznie wcześniej. Nie mam jednak do nikogo pretensji i żalu. Taki jest rynek. Czas pokaże, czy decyzja jego podpowiadaczy była słuszna - podsumowuje Mrozek.

ZOBACZ WIDEO Kibice na PGE Narodowym. Tak wygląda największe żużlowe wydarzenie na świecieTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Daniel Bewley będzie żałować transferu do Betard Sparty Wrocław?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (18):

 • RECON_1 Zgłoś
  Skoro Mrozek mówi że jego głos miał charakter pomocniczy to kto poza rusko głosowal za wprowadzeniem młodego stranieri na pozycję juniorskie? Swoją drogą to dlaeczs3go gdy mowa o
  Czytaj całość
  podkupywaniu młodych zawodników zawsze pojawia się nazwisko rusko? A wszystko pod ładnym hasłem wspierania młodych i zdolnych...
  • thyrtvyska Zgłoś
   Rusko - kret nad kretami zawsze działa z wyprzedzeniem, wy tu o Bewley'u, a on już kopie doły pod sezon 2021, dogadując transfery po sezonie 2020, co oczywiście wypłynie dopiero za rok,
   Czytaj całość
   znów ktoś będzie zdziwiony, orżnięty przez Ruskę w bambuko, ale faktycznie nie ma się co obruszać: taka rola kreta - kopać doły...
   • Na żywo Zgłoś
    Linusowi Sundstrom uratował życie Mrozek. Tyle dla niego zrobil i chlopak też uciekł .. zadnej wdzięczności.
    Wszystkie komentarze (18)

    Komentarze (18)

    ×
     Wszystkie komentarze (18)
     PRZEJDŹ NA WP.PL