Najnowsze Wyniki/Kalendarz
plandeka na Stadionie OlimpijskimWP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski / Na zdjęciu: plandeka na Stadionie Olimpijskim

Żużel. Polska plandeka z certyfikatem. Kluby zaoszczędzą sporo pieniędzy

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
W sobotę Zarząd Główny PZM wydał certyfikat dla polskiej plandeki, która pozytywnie przeszła testy na torze w Ostrowie i tym samym będzie mogła być używana podczas spotkań ligowych w PGE Ekstralidze. Pozwoli to klubom zaoszczędzić pieniądze.

Posiadanie plandeki zabezpieczającej przed opadami deszczu wkrótce stanie się koniecznością w PGE Ekstralidze, dlatego polskie kluby ucieszy informacja, że PZM certyfikował produkt firmy należącej do Artura Sobeckiego. Produkcją plandek ma zająć się przedsiębiorstwo z Ukrainy, które ma doświadczenie m.in. w tworzeniu tego typu zabezpieczeń z myślą o boiskach piłkarskich.

Do tej pory atest posiadała jedynie plandeka, jaką opracował Ole Olsen. Produkt stworzony przez Duńczyka jest jednak znacznie droższy. Szacuje się, że były mistrz świata i były dyrektor cyklu SGP chce za swój towar ponad 300 tys. zł.

Czytaj także: Wielka kasa za braci Curzytków

Tymczasem plandekę polskiej firmy będzie można nabyć za ok. 170-200 tys. zł. Cena finalna będzie uzależniona od rozmiaru toru.

W tym roku nowy typ zabezpieczenia przed deszczem sprawdzano na torze w Ostrowie. Ponieważ testy plandeki wypadły korzystnie, w PZM nie zastanawiali się nad wydaniem certyfikatu.

Czytaj także: Krecia robota ws. Daniela Bewleya

Przypomnijmy, że od sezonu 2021 w PGE Ekstralidze wyłożenie plandeki na tor, w przypadku niekorzystnych prognoz pogody i możliwych opadów deszczu, będzie obowiązkowe. W tej chwili jest to jedynie sugerowane. Kluby mają zatem jeszcze trochę czasu, aby przygotować się do inwestycji. Część z nich posiada już jednak plandekę, jak chociażby Betard Sparta Wrocław.

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowy

Czy wykładanie plandek na tor pomoże zmniejszyć liczbę przekładanych meczów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL