Najnowsze Wyniki/Kalendarz
(od lewej) Marcel Kajzer, David Bellego, Damian BalińskiWP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: (od lewej) Marcel Kajzer, David Bellego, Damian Baliński

Żużel. Stal Gorzów podpisała umowę partnerską z PSŻ-em Poznań! Chcą im pomóc w awansie do pierwszej ligi

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Nie będzie fuzji, ale ścisła współpraca. Truly.work Stal podpisała właśnie umowę partnerską z Power Duck Iveston PSŻ-em Poznań. Na projekcie mają skorzystać oba ośrodki.

Pierwszym sygnałem, że dojdzie do takiej współpracy było wypożyczenie do Poznania Marcusa Birkemose, który podpisał z gorzowskim klubem pięcioletni kontrakt. Ostatecznie oba kluby dogadały się, że młody Duńczyk będzie jeździć w stolicy Wielkopolski na zasadach gościa. PSŻ będzie mieć jednak pierwszeństwo do korzystania z jego usług. Gorzowianom taki układ pasuje, bo w przypadku wydarzeń losowych nie będą musieli rozglądać się na rynku za nowym żużlowcem.

Birkemose nie będzie jedynym zawodnikiem, który trafi z Gorzowa do Poznania. truly.work Stal na pewno wyślę do PSŻ-u jednego ze swoich juniorów. Plan jest zresztą taki, żeby zawodnicy, którzy nie łapią się do składu w PGE Ekstralidze, zbierali doświadczenia właśnie w Poznaniu. Stal i PSŻ mają również wspólnie szukać talentów, które pierwsze kroki będą stawiać w jednej z niższych klas rozgrywkowych, a z czasem, gdy podniosą swój poziom, przechodzić płynnie do PGE Ekstraligi.

Zobacz także: Karnetowy zawrót głowy w Lublinie. W Zielonej Górze Lindbaecka dostaniesz w tej samej cenie, co miałeś Pedersena

- Zależy nam, żeby PSŻ jak najszybciej awansował do pierwszej ligi i na pewno spróbujemy im w tym pomóc - mówi nam prezes Marek Grzyb, który wierzy, że poznaniacy o przepustkę do wyższej klasy rozgrywkowej zawalczą już w przyszłym roku. W Gorzowie mocno na to liczą, bo zakładają, że pierwsza liga byłaby idealnym miejscem do objeżdżania żużlowców, z którymi Stal wiąże swoją przyszłość.

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Nie spełniłem swoich marzeń. Zazdroszczę tytułu Zmarzlikowi

- Nasza współpraca będzie naprawdę szeroka. Nie ograniczymy się tylko do wypożyczania żużlowców. Chcemy stworzyć naprawdę sprawny i fajny mechanizm. A dlaczego Poznań? To miasto jest mi szczególnie bliskie, bo tam na co dzień mieszkam i prowadzę swoją firmę. Nie bez znaczenia jest również odległość od Gorzowa, która powoduje, że wszystko da się sprawnie zorganizować. Poza tym istotne były dla nas rady Erika Gundersena, który rekomendował takie rozwiązanie  - podkreśla Grzyb.

Zobacz także: Play-off za osiem milionów złotych? GKM może wydać więcej niż w tym roku

Jeśli chodzi o PSŻ, to klub w dalszym ciągu będzie prowadzić niezależną politykę transferową, ale przy okazji posiłkować się zawodnikami z Gorzowa, którzy mają papiery na świetnych żużlowców. Stali jako drużynie z PGE Ekstraligi łatwiej będzie przekonać takich jeźdźców do współpracy, jeśli z miejsca zaproponuje im regularne występy w klubie partnerskim.

Czy współpraca pomiędzy klubami z Gorzowa i Poznania to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (18):

Wszystkie komentarze (18)

Komentarze (18)

×
    Wszystkie komentarze (18)
    PRZEJDŹ NA WP.PL