Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michael Jepsen Jensen, Norbert KrakowiakWP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Michael Jepsen Jensen, Norbert Krakowiak.

Żużel. Jan Krzystyniak. Na pełnym gazie: Los Falubazu w rękach juniorów. Seniorzy słabsi niż w tym roku (felieton)

Jan Krzystyniak
Jan Krzystyniak
Prezes Stelmet Falubazu Zielona Góra, Wojciech Domagała, w rozmowie z naszym serwisem wyraził nadzieję, że zespół nie jest słabszy od tegorocznego. - Jak juniorzy utrzymają formę, to Falubaz pojedzie o play-off - ocenia Jan Krzystyniak.

"Na pełnym gazie" to cykl felietonów Jana Krzystyniaka, byłego żużlowca i szkoleniowca, a obecnie cenionego żużlowego eksperta.

***

Stelmet Falubaz Zielona Góra wymienił Nickiego Pedersena na Antonio Lindbaecka, więc uważam, że formacja seniorska w porównaniu z tym rokiem jest słabsza. Analizując jednak zielonogórską drużynę, trzeba pamiętać, że pod koniec sezonu zaświeciło się światełko w tunelu w postaci dobrej jazdy juniorów. Zaczęli oni dobrze punktować, momentami radzili sobie znakomicie i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony ich występami.

Moim zdaniem to właśnie formacja młodzieżowa może spowodować, iż finalnie ta drużyna będzie mocniejsza niż w ostatnich rozgrywkach. Wiemy przecież doskonale, jak ogromne znaczenie odgrywają w zespołach dobrzy juniorzy, a spoglądając na całą PGE Ekstraligę, spośród młodzieżowców wyróżniają się Dominik Kubera i Wiktor Lampart. Dlatego sądzę, że wspomniane przeze mnie światło dane przez juniorów zaświeci jeszcze jaśniej od początku nowego sezonu.

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

Czytaj również: Stelmet Falubaz przygotował nowy plan dla juniorów

Jeżeli tak się stanie i młodzież zielonogórska będzie sobie radziła z konkurencją w postaci rówieśników z przeciwnych drużyn, to wówczas Falubaz będzie miał przewagę. Tylko w takim przypadku będziemy mogli mówić, że zielonogórzanie są mocniejsi niż w minionym sezonie. W przeciwnym razie Falubaz będzie miał problem z awansem do pierwszej czwórki.

Prezes Wojciech Domagała wspomniał o szkoleniu młodzieży przez Aleksandra Janasa. Już jakiś czas temu mówiłem, że efekty tej pracy się pojawią. Falubaz obrał prawidłową metodę wprowadzania zawodników do polskiego żużla. Polskie kluby ciężar szkolenia w całości muszą brać na swoje barki, bo prawdziwe talenty stoją za płotem i nie stać ich na bilet, by wejść na mecz, a co dopiero kupić sprzęt i uczyć się żużlowego rzemiosła. 

Zobacz także: W Zielonej Górze Lindbaecka dostaniesz w tej samej cenie, co miałeś Pedersena

Na szczęście są jeszcze kluby z takim podejściem jak w Zielonej Górze, który wybrał prawidłową drogę do tego, aby sport żużlowy całkowicie nie upadł. Ponadto sądzę, że dzięki temu zielonogórzanie wrócą do swoich starych, dobrych tradycji.

Jan Krzystyniak

Czy zgadzasz się, że bez dobrej postawy juniorów, Falubaz nie wejdzie do fazy play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • Nίghtmare Zgłoś
  i tak do wszystkih pszedmufcuf moih: widzem światło w tunelu rosondku urzytkownikuf tego portalu ktury niszczy ostafa pudelkowy ze sfoimi poplecznikami aleć to światełko psześfituje tylko
  Czytaj całość
  do godziny 14 - potem zaczyna siem hejt wienkszości niewykształconej i stronniczej ... ave poranek :)
  • Nίghtmare Zgłoś
   ogulnie to siem domysliłem rze coś niedopracowane to artykułum bo mnie siem zdawało rze młody - młody dla mnie muchomorka to stary chłop - lampart to w motorkowie pomyka na motocykielu a
   Czytaj całość
   nie w gryzoniowie aleć nieh tam _ młody jestem to i głupi - jakowosz dziadek wiesław muwi rze krzystyniak stary alkoholik i łep mu siem lasuje muwionc rze predator lepszy ot dzika i dziadkowi wieże ale krzystyniak tesz ... expert wybitny hahaha :)
   • JeryH Zgłoś
    Zielona dziura w play off?! To jakaś kpina? Juniorzy chyba najsłabsi, a dzik odszedł do konkurencji. Kto może poza Rybnikiem może być słabszy od myszki miki?
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    PRZEJDŹ NA WP.PL