Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marek Kępa, legenda Motoru LublinWP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Marek Kępa, legenda Motoru Lublin

Żużel. Jasny cel Motoru na sezon 2020. W Lublinie chcą play-off

Dawid Borek
Dawid Borek
Speed Car Motor po sprawieniu pozytywnej niespodzianki w minionym sezonie, w kolejnym chce ugrać coś więcej niż spokojne utrzymanie. W Lublinie celują w awans do play-off.

- Patrząc po składzie, przyszły sezon powinien być lepszy. Wydaje mi się, że będzie tylko lepiej. Nie, że powinniśmy, ale chcielibyśmy dotrzeć do play-off - mówi dla "Kuriera Lubelskiego" Marek Kępa, legenda lubelskiego klubu.

Jeśli chodzi o skład, do Speed Car Motoru w okresie transferowym dołączyli Matej Zagar, Jakub Jamróg i Oskar Bober. Oprócz nich, drużynę stworzą też m.in. Grigorij Łaguta, Mikkel Michelsen i Paweł Miesiąc, a także młodzieżowcy - uznawani za czołowych w Polsce - Wiktor Lampart i Wiktor Trofimow.

- Cieszymy się z faktu, że nasi młodzieżowcy fajnie jeżdżą, w tym roku notowali świetne wyniki. Trzeba mieć nadzieję, że w sezonie 2020 będą jeszcze mocniejsi. Nabrali objeżdżenia i rutyny, to też dla nich plus - stwierdza Kępa.

Ciekawym ruchem było ściągnięcie Oskara Bobera, który wraca do macierzy po sezonie spędzonym w drugoligowej Polonii Piła. W 2020 roku będzie startował w Speed Car Motorze pod numerem 8/16, pełniąc rolę rezerwowego.

- Oskar dostał kolejną szansę, żeby się pokazać. To jak w kartach - ostatnia wziątka. Jeśli się nie wykaże i nie popracuje, ciężko będzie mu gdziekolwiek pójść. Jest z Lublina, tu się wychował. Powinien pracować i pokazać się z jak najlepszej strony. Wszystko zależy od niego - uważa Marek Kępa.

Zobacz też:
Żużel. Karnetowy zawrót głowy w Lublinie. W Zielonej Górze Lindbaecka dostaniesz w tej samej cenie, co miałeś Pedersena
Żużel. Samorządy tną wydatki. Mniejsza kasa dla klubów żużlowych, Lublin finansowym "El Dorado"

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bartosz Zmarzlik o sukcesie, drodze do złota i marzeniach, które się spełniają

Czy Motor w sezonie 2020 awansuje do play-off PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

PRZEJDŹ NA WP.PL