Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Greg Hancock WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Greg Hancock.

Żużel. Transfery. Pięć nazwisk na liście życzeń Ostrovii. Pytali nawet o Grega Hancocka

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Rafał Okoniewski i Adrian Cyfer dołączyli do Arged Malesa TŻ Ostrovii przed sezonem 2020. Prezes Radosław Strzelczyk zdradził, że poza tą dwójką klub brał pod uwagę jeszcze pięciu żużlowców. Jednym z nich był Greg Hancock.

Szanse na pozyskanie Amerykanina z wielu względów były minimalne, ale ostrowianie podjęli w tej sprawie działania. - Można powiedzieć, że skończyło się na luźnym zapytaniu. Traktowaliśmy je oczywiście poważnie, był taki temat, ale został szybko zakończony - mówi szef Arged Malesa TŻ Ostrovii. Drugim zawodnikiem z głośnym nazwiskiem, którym interesowali się ostrowianie, był Robert Lambert. On także związał się ostatecznie umową z PGG ROW-em Rybnik.

- Przeszkodą były w tym przypadku finanse. Zawodnicy tego pokroju są dla nas jeszcze zbyt kosztowni - przyznaje prezes. Ostrowianie bardzo mocno interesowali się także Kaiem Huckenbeckiem i Norbertem Kościuchem. Pierwszy w sezonie 2019 jeździł dla Orła Łódź, a drugi właśnie do niego wrócił po nieudanej przygodzie z Get Well Toruń. - To prawda, że braliśmy ich mocno pod uwagę, ale w pewnym momencie okazało się, że nic z tego nie będzie - przyznaje Radosław Strzelczyk.

Zobacz także: Czy jest nadzieja dla Karczmarza? Barierę strachu można złamać

Blisko Ostrovii był zwłaszcza Huckenbeck, który dogadał się z klubem, ale później zmienił zdanie i wybrał ofertę ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz. Ostatnim nazwiskiem na liście życzeń działaczy był Craig Cook. - Rozmawialiśmy, ale przekazał, że nie czuje się gotowy na polską ligę. Miał problemy logistyczne, daliśmy sobie czas, ale temat już nie wrócił - podsumowuje Strzelczyk.

Zobacz także: Transfery. Oni mogą zmienić kluby w trakcie sezonu. Lista jest długa, nie brakuje głośnych nazwisk


ZOBACZ WIDEO Żużel. Bartosz Zmarzlik o sukcesie, drodze do złota i marzeniach, które się spełniająTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Arged Malesa TŻ Ostrovia wywalczy w przyszłym roku awans do fazy play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL