Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Od prawej: Artiom Łaguta, Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Od prawej: Artiom Łaguta, Bartosz Zmarzlik.

Żużel. BSI dostało kopniaka. Discovery nowym promotorem cyklu Grand Prix!

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Mamy decyzję FIM. BSI po sezonie 2021 przestanie być promotorem Grand Prix. Od 2022 roku prawa do prestiżowego cyklu będzie miała Discovery. To oznacza, że do gry wchodzi też toruńska firma One Sport.

W piątek zapadła decyzja o tym, kto będzie nowym promotorem Grand Prix od sezonu 2022. Cykl jest w rękach angielskiego BSI od 2000 roku (w latach 95-99 GP nie miało promotora), ale FIM podjęło decyzję, że po 21 latach czas na zmianę kursu. GP na 10 lat trafia do amerykańskiego potentata, czyli Discovery.

CZYTAJ TAKŻE:Drabik i Zmarzlik na czerwonym dywanie w Monako

O prawo do bycia promotorem cyklu biły się tylko BSI i Discovery. Oba podmioty przedstawiły pewną wizję rozwoju cyklu. Ta zaprezentowana przez Discovery bardziej przypadła FIM do gustu. Mówi się, że Amerykanie chcą wprowadzić do kalendarza nowe lokalizacje. Podobno impreza ma być pokazywana w Eurosporcie, który jest kanałem bardziej dostępnym niż pokazujące obecnie GP stacje kodowane.

Wygrana Discovery oznacza, że do gry wchodzi toruńska firma One Sport. Ma być ona odpowiedzialna za przygotowanie torów na poszczególne zawody. Wielce prawdopodobne, że od 2022 skończy się monopol należącej do Ole Olsena firmy Speed Sport na układanie jednodniowych torów. W zamian będzie to robił Jacek Gajewski i z tą samą ekipą, która robiła tor na SEC na Stadionie Śląskim.

CZYTAJ TAKŻE: Pawlickiego rozmowy z koniem, czyli jak rozmienić talent na drobne

ZOBACZ WIDEO Cieślak o odejściu Miedzińskiego z Włókniarza. "Dużo do powiedzenia miał jego sponsor"

Czy cieszysz się, że BSI traci prawa do cyklu Grand Prix?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (55):

 • wiechoo Zgłoś
  Dobry bajer pół sukcesu!!!
  • RECON_1 Zgłoś
   Gorzej jak bsi z pewnością nie będzie, bardziej dostępna platforma tv może tylko sprzyjać popularyzacji speedwaya, i nie zdziwi mnie jak w końcu spróbują zrobić amerykańska rundę
   Czytaj całość
   cyklu.
   • b40sw Zgłoś
    odnosnie sezonow 2020 i 2021: Nie liczmy na nic ze strony BSI skoro przegrali przetarg. Bedzie dojenie kasy przez 2 lata, zero rozwoju dyscypliny, odbebnione SGP, kasa po 2 mln od polskiej
    Czytaj całość
    metropolii zabrana. Najlepsi juniorzy stana sie seniorami w tym czasie, i mozemy pakowac manatki od sezonu 2022. Z reszta Discovery to tez optymisci. Kupuja prawa na 10 lat. Ciekawe jak zuzel bedzie wygladal w roku 2032 przy jego obecnym stanie "rozwoju".
    Wszystkie komentarze (55)

    Komentarze (55)

    ×
     Wszystkie komentarze (55)
     PRZEJDŹ NA WP.PL