Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Curzytek (z lewej)WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Michał Curzytek (z lewej)

Żużel. Stal Gorzów nie da kasy na żużel w Poznaniu. Prezes zdradza, jak widzi rozwój PSŻ-u i awans do pierwszej ligi

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Truly.work Stal podpisała umowę partnerską z Power Duck Iveston PSŻ-em i chce, żeby w Poznaniu jak najszybciej była pierwsza liga. Nie oznacza to jednak, że gorzowianie są skłonni do inwestowania w poznański klub.

- Nie ma takiej opcji, żeby Stal Gorzów finansowała działalność klubu w Poznaniu. Będziemy współpracować na wielu polach, zależy nam na rozwoju tego klubu, ale taka formuła nie wchodzi w ogóle w grę - mówi nam prezes Marek Grzyb. Szef truly.work Stali dopuszcza jednak inne rozwiązania, na których, także pod względem finansowym, mógłby skorzystać Power Duck Iveston PSŻ.

- Jednym z takich zabiegów może być stworzenie wspólnej oferty sponsorskiej dla niektórych firm. Chcę jednak wyraźnie podkreślić, że oba kluby będą współpracować pod względem sportowym, ale w kwestiach finansowych będą od siebie niezależne - tłumaczy.

Gorzowianie mają zatem zupełnie inny pomysł niż Stelmet Falubaz, który w przyszłym roku chciał dołożyć 300 tysięcy złotych klubowi z Piły. Ostatecznie temat upadł, bo Polonia nie pojedzie w lidze. Jaka jest zatem wizja Stali? W Gorzowie kasy wykładać nie chcą, ale liczą, że ich wsparcie będzie impulsem dla rozwoju żużla w Poznaniu.

ZOBACZ WIDEO Różnica zdań w kwestii obcokrajowca pod numerem młodzieżowym. Chcemy ratować inne kraje, za chwilę obudzimy się z ręką w nocniku?

Grzyb chciałby, żeby PSŻ jak najszybciej awansował do pierwszej ligi. Na razie pomóc ma w tym Marcus Birkemose. Duńczyk, który uważany jest w swoim kraju za ogromny talent, trafi do stolicy Wielkopolski na zasadach gościa. Stal nie zamierza poprzestać jednak na jednym zawodniku, który wesprze poznaniaków. Do PSŻ-u na atrakcyjnych warunkach mają z czasem dołączać kolejni żużlowcy, którzy będą wartością dodaną dla zespołu.

Zobacz także: BSI dostało kopniaka. Discovery nowym promotorem cyklu Grand Prix!

- Mam nadzieję, że nasze wsparcie i fakt, że w Poznaniu będą pojawiać się ciekawi zawodnicy, da niektórym ludziom do myślenia - podkreśla Grzyb i dodaje, że jego zdaniem przyszedł czas na zdecydowany ruch ze strony władz miasta.

- Byłoby idealnie, gdyby władze miasta postawiły na mocniejsze finansowanie żużla w Poznaniu, który może doskonale funkcjonować obok piłki nożnej. Świetnymi przykładami są Wrocław, Lublin czy Częstochowa. Tam się to znakomicie sprawdza i nie rozumiem, dlaczego w Poznaniu nie mogłoby być tak samo. Dyscyplina ma coraz więcej kibiców, ale potrzebuje większej uwagi. My jako klub zrobiliśmy ważny krok. Będą także kolejne, ale to nie wystarczy - podsumowuje Grzyb.

Czy PSŻ już w sezonie 2020 wywalczy awans do pierwszej ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (25):

Wszystkie komentarze (25)

Komentarze (25)

    Wszystkie komentarze (25)
    PRZEJDŹ NA WP.PL