Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Motor - Sparta Mikkel Michelsen na drugim planieWP SportoweFakty / Michał Chęć / Motor - Sparta. Mikkel Michelsen na drugim planie.

Żużel. Kluby PGE Ekstraligi rozliczone z zawodnikami co do złotówki. Poszły przelewy na 57 milionów

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Za nami audyt wszystkich klubów PGE Ekstraligi. Jeśli chodzi o finanse, to problemu nie ma. Okazało się, że wszyscy są rozliczeni z zawodnikami w 100 procentach. W tym roku na konta żużlowców poszły przelewy na łączną kwotę 57 milionów.

Znamy wyniki pracy firmy audytorskiej badającej finanse klubów PGE Ekstraligi. Są one rozliczone z zawodnikami co do złotówki. Jak się dowiedzieliśmy w PZM, kluby wykonały w tym roku przelewy na łączną kwotę 57 milionów złotych.

Oczywiście kasa, o której mowa, to wyłącznie wypłaty zgodne z regulaminem finansowym. W tym roku obowiązywała stawka maksymalna 150 tysięcy za podpis i 4 tysiące złotych za punkt (za rok będzie 250 i 5 tysięcy). Pozostałą część wynagrodzenia, o ile takowe było, żużlowcy otrzymywali w formie umów sponsorskich. Z naszych informacji wynika jednak, że ekstra-pieniądze stanowiły 30 procent całości.

Czytaj także: BSI dostało kopniaka. Discovery nowym promotorem cyklu Grand Prix

Warto zwrócić uwagę na to, że największe gwiazdy PGE Ekstraligi zarabiają 2 miliony złotych. Średnia stawka dla prowadzącego parę to 1,7 miliona. Właściwie to znakomita większość zawodników otrzymywała w tym roku maksymalne stawki.

Audyt był robiony w związku z procesem licencyjnym. Na dniach dowiemy się, które kluby ją otrzymają i będą mogły w spokoju szykować się do sezonu 2020. Przypomnijmy, że termin składania wniosków minął 29 listopada. 2 grudnia odbędzie się robocze spotkanie przewodniczącej komisji z jednym z członków. 4 grudnia będą już analizowane pierwsze wnioski, zapadną też pierwsze decyzje.

Czytaj także: Jest nadzieja dla Karczmarza. Barierę strachu można złamać

ZOBACZ WIDEO Kibice na PGE Narodowym. Tak wygląda największe żużlowe wydarzenie na świecie

Czy w PGE Ekstralidzy powinny obowiązywać limity finansowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • RECON_1 Zgłoś
  57 baniek przy ośmiu drużynach eligi nie daje jakichś kokosow....
  • beejay Zgłoś
   Oho, Cysiu.. wyczuwam "komentarz usunięty" :)
   • Cysio Zgłoś
    "Jak się dowiedzieliśmy w PZM, kluby wykonały w tym roku przelewy na łączną kwotę 57 milionów złotych. Oczywiście kasa, o której mowa, to wyłącznie wypłaty zgodne z
    Czytaj całość
    regulaminem finansowym."Redaktorze Ostafiński, błagam, jak można wypuszczać na łamy takie TOTALNE BZDURY ? Już na pierwszy rzut oka 57 mln / 8 drużyn to wychodzi średnio 7,125 mln na drużynę jak pan napisał, zgodnie z regulaminem finansowym, co jest zwyczajnie NIEMOŻLIWE !Wystarczy policzyć. 8 drużyn X 8 zawodników X 150 tyś za podpis daje razem 9,6 mln. 64 mecze(56 w RZ i 8 w PO) X 100 pkt(średnio z bonusami) X 4 tyś za punt daje razem 25,6 mln. Do tego jeszcze grosze za baraż(150 pkt x 1 tyś(w barażach jeździ się za 25% stawki) - czyli 0,15 mln. To wszystko razem daje 35,2 mln na konta zawodników ZGODNIE Z REGULAMINEM FINANSOWYM. Nawet jeśli doliczymy do tego wypłaty na pozostałych juniorów, inne zawody itp. to nie ma szans żeby przekroczyć choćby 40 mln. Normalnie ręce opadają, chociaż chyba już dawno powinienem się przyzwyczaić do fuszerki jaką odwalacie :/
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    PRZEJDŹ NA WP.PL