Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marek Cieślak i Michał ŚwiącikFacebook / wlokniarz.czestochowa / Na zdjęciu: Marek Cieślak i Michał Świącik

Żużel. Marek Cieślak z nową umową we Włókniarzu. Kontrakt na dłużej niż rok

Dawid Borek
Dawid Borek
Marek Cieślak podpisał nowy kontrakt z forBET Włókniarzem Częstochowa. Utytułowany trener będzie pracował pod Jasną Górą co najmniej przez dwa kolejne sezony.

Już kilka tygodni temu forBET Włókniarz ogłosił, że Marek Cieślak nadal będzie prowadził częstochowski zespół w PGE Ekstralidze. Z tym, że na tamten moment szkoleniowiec miał zostać w klubie spod Jasnej Góry tylko na kolejny rok.

Tymczasem w środę Marek Cieślak podpisał z forBET Włókniarzem nie roczną, a dwuletnią umowę. Oznacza to, że będzie trenerem Lwów w sezonach 2020 i 2021.

"Decyzja o dwuletnim przedłużeniu jest konsekwencją długo planowej polityki klubu w zakresie działań sportowych. Marek Cieślak to najlepszy trener w Polsce i częstochowianin. Cieszymy się, że będziemy mogli współpracować wspólnie z nim przez kolejne dwa sezony" - ogłosili częstochowianie.

ZOBACZ WIDEO Cieślak o odejściu Miedzińskiego z Włókniarza. "Dużo do powiedzenia miał jego sponsor"

Marek Cieślak wrócił do częstochowskiego klubu w listopadzie 2017 roku po 20 sezonach pracy w innych drużynach. W tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi poprowadził forBET Włókniarza do brązowego medalu DMP.

W 2020 roku aspiracje będą większe. Częstochowianie w okresie transferowym ściągnęli m.in. Jasona Doyle'a po to, by włączyć się w walkę o awans do finału PGE Ekstraligi.

Oprócz byłego mistrza świata, w barwach forBET Włókniarza w sezonie 2020 pojadą też Paweł Przedpełski, Rune Holta, Leon Madsen, Fredrik Lindgren oraz juniorzy z Jakubem Miśkowiakiem na czele.

Zobacz też:
Żużel. Leon Madsen przejdzie dwie operacje. Wicemistrz świata ma problem z plecami i kostką
Żużel. Fredrik Lindgren wziął ślub z Caroliną Jonasdotter. Prezes Michał Świącik pojawił się na weselu w Maladze

Czy Włókniarz w sezonie 2020 pojedzie w finale PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL