Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dariusz OstafińskiWP SportoweFakty / Na zdjęciu: Dariusz Ostafiński.

Żużel. #MagazynBezHamulcow: Gorąca linia Ostafińskiego z Kryjomem. Co ma Pawlicki do Zmarzlika? Gajewski nowym Olsenem?

Kamil Hynek
Kamil Hynek
Gorące krzesła zamieniliśmy na rozgrzany telefon Dariusza Ostafińskiego i jego gości. Tym razem redaktor połączył się ze Sławomirem Kryjomem, z którym rozmawiał o konflikcie Pawlickiego ze Zmarzlikiem i odejściu BSI z Grand Prix.

Jesienno-zimowa przerwa od ligowego żużla? To nie u nas. W WP SportoweFakty jeździmy "Bez Hamulców" bez względu na porę roku. Wychodzimy bowiem z założenia, że chociaż tory są zamknięte i ścigania nie ma, tematów do dyskusji nigdy nie brakuje. 

W każdy czwartek o godz. 18. aż do rozpoczęcia sezonu redaktor Dariusz Ostafiński za pomocą swojego wypchanego kontaktami telefonu będzie łączył się z zawodnikami, wziętymi ekspertami, znanymi dziennikarzami i ludźmi z szeroko pojętego środowiska w celu omówienia bieżących zagadnień w czarnym sporcie.

CZYTAJ TAKŻE: Czy Pawlicki nie rozmienia talentu na drobne?

W czwartkowym odcinku rozmowa ze Sławomirem Kryjomem. Były menedżer Unibaksu Toruń spróbuje rozłożyć na czynniki pierwsze konflikt Bartosza Zmarzlika i Piotra Pawlickiego. No właśnie, ale czy na pewno konflikt, a może mamy do czynienia tylko z faktem medialnym lub po prostu kompleksem nowego mistrza świata? Czy skalę talentów tych dwóch żużlowców da się ogóle porównać i jak kontuzje wpłynęły na wyhamowanie rozwoju 25-letniego słynącego z niewyparzonego języka leszczynianina.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bartosz Zmarzlik o sukcesie, drodze do złota i marzeniach, które się spełniają

Panowie wejdą ponadto w dyskusje, czy posądzanie Piotra o dziwne zachowania jest wyłącznie szukaniem sensacji i młodszego z braci Pawlickich wciąż powinniśmy stawiać w jednym szeregu z Maciejem Janowskim i Patrykiem Dudkiem, jako potencjalnych kandydatów do tytułu mistrza świata.

W drugiej części programu na tapetę weźmiemy temat zmiany praw do organizacji Grand Prix od 2022 roku. Discovery, którego spółką jest Eurosport Events przerywa monopol firmy BSI i za dwa lata będziemy świadkami nowego rozdania.

Zastanowimy się nad przyszłością Grand Prix pod auspicjami tego olbrzymiego koncernu medialnego. Czy to może oznaczać wreszcie koniec traktowania Polski jak dojnej krowy i bankomatu do wyciągania kasy od organizatorów krajowych rund. Kryjom uchyli rąbka tajemnicy jak Polaków nabijano w butelkę np. porównując nasze turnieje do zawodów w Cardiff. 

Dokonamy analizy szans udziału i roli w tym zakładającym aż dziesięć lat (do 2031 roku) projekcie firmy One Sport. Czy do przygotowywania torów na poszczególne rundy powinno się zaangażować np. Jacka Gajewskiego, który układał nawierzchnie na dwa turnieje TAURON SEC w Chorzowie, ale nie zebrał za swoją pracę pozytywnych recenzji. Rozważymy, czy po wyciągnięciu konstruktywnych wniosków Gajewski w dalszej perspektywie mógłby być nowym Ole Olsenem, bo Phil Morris poprzeczki za wysoko nie powiesił.

Na sam koniec Kryjom i Ostafiński pogłowią się nad tym, na które nieodkryte przez BSI rynki ruszyć z ekspansją na dzień dobry. Pojawi się też troska, czy ostatnie dwa lata rządów BSI nie będą cięciem kosztów i odwalaniem pańszczyzny w wykonaniu Brytyjczyków.

CZYTAJ TAKŻE: Apator ze sponsorem tytularnym

#MagazynBezHamulcow będzie dostępny  na profilu youtube'owym WP SportoweFakty oraz na Facebooku i zakładce żużel na portalu od godz. 18 w czwartek (tj. 5.12). Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Czy obejrzysz magazyn "Bez Hamulców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

×
    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL