Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Matej Zagar w kevlarze Speed Car Motoru LublinMateriały prasowe / Speed Car Motor Lublin / Na zdjęciu: Matej Zagar w kevlarze Speed Car Motoru Lublin.

Żużel. Oni mogą zrobić różnicę. Speed Car Motor podjął ryzyko. Matej Zagar ma szansę zamknąć usta krytykom

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Dla Mateja Zagara ostatni sezon w forBET Włókniarzu Częstochowa był umiarkowanie udany. W Lublinie oczekiwania wobec niego są spore. Słoweniec ma szansę pokazać, że wciąż warto na niego stawiać.

Średnia na poziomie 1,692 pkt/bieg i dopiero 25. miejsce w klasyfikacji indywidualnej PGE Ekstraligi, tuż za Michael Jepsenem Jensenem i Nielsem Kristianem Iversenem, z całą pewnością nie jest szczytem marzeń Mateja Zagara. Choć należy podkreślić, że wraz z forBET Włókniarzem Częstochowa sięgnął po brązowy medal DMP.

Podczas okienka transferowego prezes Speed Car Motoru Lublin Jakub Kępa dokonał dwóch zmian w swoim składzie. Na pierwszy rzut oka nie wydają się one spektakularne, ale są niezwykle istotne w kontekście walki w przyszłorocznych rozgrywkach. Za Dawida Lamparta wskoczył Jakub Jamróg, natomiast za Andreasa Jonssona, który zakończył karierę, dołączył Matej Zagar. To właśnie Słoweniec może zrobić różnicę w zespole "Koziołków".

- Wydaje mi się, że we Włókniarzu coś chyba było nie tak. On miał duże wahania punktowe i często zawodził. Myślę, że w Lublinie odżyje i będzie ważnym punktem drużyny. Może nawiązać do swoich najlepszych czasów - powiedział Adam Jaźwiecki w rozmowie z WP SportoweFakty (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

Słoweniec znany jest ze swojej impulsywności. W klubie się tym jednak nie przejmują i wierzą, że atmosfera w sezonie 2020 będzie odpowiednia.

- Uważam, że wystarczy rozmawiać, bo wielu zawodników ma przyklejone łatki tylko dlatego, że coś im się raz zdarzyło. Robiliśmy już wiele akcji dla sponsorów i za każdym razem Matej chętnie pomagał. To nie jest tak, że nie myśli o drużynie. Jestem przekonany, że tak samo będzie w trakcie rozgrywek - tłumaczył Jakub Kępa (więcej TUTAJ).

Matej Zagar będzie ścigał się w jednej drużynie m.in. z Grigorijem Łagutą, Mikkelem Michelsenem czy Jakub Jamrogiem. Siła Speed Car Motoru Lublin wzrosła w porównaniu do ostatniego sezonu. Większe będą także oczekiwania wobec zawodników. Ten skład jest w stanie podołać wyzwaniu, a Zagar może być jednym z tych, którzy zrobią różnicę.

Czytaj także:
SGP poza Europą od 2022 roku. Jak to może wpłynąć na kalendarz lig na Starym Kontynencie
Grand Prix. Armando Castagna zapowiada nowe kierunki w cyklu. Discovery chce otworzyć się na rynek azjatycki

Czy Matej Zagar będzie jednym z liderów Speed Car Motoru w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (23):

Wszystkie komentarze (23)

Komentarze (23)

×
    Wszystkie komentarze (23)
    PRZEJDŹ NA WP.PL