Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Skórnicki, Michael Jepsen JensenWP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Adam Skórnicki, Michael Jepsen Jensen.

Żużel. 17 wybranych ma debatować o problemie szkolenia młodzieży. Na liście brak Skórnickiego

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
11 grudnia w Bydgoszczy żużlowi trenerzy i menedżerowie mają dyskutować o problemach ze szkoleniem młodzieży. Na liście zaproszonych wiele znakomitości. Pominięto Adama Skórnickiego, który z Unią zdobywał medale DMP.

Marek Cieślak (forBET Włókniarz Częstochowa), Stanisław Chomski (truly.work Stal Gorzów), Dariusz Śledź (Betard Sparta Wrocław), Piotr Żyto, Aleksander Janas (Stelmet Falubaz Zielona Góra), Piotr Baron, Roman Jankowski (Fogo Unia Leszno), Rafał Wojciechowski, Robert Kościecha (MRGARDEN GKM Grudziądz), Maciej Kuciapa, Jacek Ziółkowski (Speed Car Motor Lublin), Piotr Świderski (PGG ROW Rybnik), Tomasz Bajerski (eWinner Apator Toruń), Janusz Ślączka (Wilki Krosno), Mariusz Staszewski (Arged Malesa TŻ Ostrovia), Rafał Dobrucki (kadra juniorów) i Michał Widera (rada trenerów), wszyscy oni będą 11 grudnia rozmawiać o problemach ze szkoleniem młodzieży.

Spotkanie zorganizowały wspólnie GKSŻ i Ekstraliga Żużlowa. Ma mieć ono charakter burzy mózgów. W końcu problem szkolenia jest zauważalny w wielu klubach. W tym roku nawet taka Fogo Unia, która od lat uchodzi w tej mierze za wzór do naśladowania, nie będzie mieć mocnej pary juniorów. W tej sytuacji inicjatywę można uznać za jak najbardziej zasadną.

Czytaj także: Jest projekt terminarza PGE Ekstraligi. Sparta nie pojedzie z Unią

Kwestią otwartą jest jednak to, czy do tej dyskusji należało zapraszać aż tylu ludzi. Z grona siedemnastu nazwisk łatwo wyłapać te, które ze szkoleniem mają niewiele wspólnego, ewentualnie nie mają na tym polu żadnych wielkich sukcesów. Wypada tylko mieć nadzieję, że po pierwszym spotkaniu gospodarze zrobią jakąś selekcję i za drugim razem wezmą już faktycznie tylko tych, którzy mają coś do powiedzenia.

Czy kogoś nam w gronie zaproszonych brakuje? Rzuca się w oczy pominięcie Adama Skórnickiego, który z Unią zdobywał medale mistrzostw Polski (złoto, srebro), a w trakcie dwóch lat pracy w Falubazie mówił, że młodzież ma dla niego kluczowe znaczenie. Nie ma też Roberta Kempińskiego, menedżera GKM-u, ale on w klubie nie odpowiada za szkolenie.

Czytaj także: Poznaj człowieka, który wyrwał Grand Prix z rąk BSI

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

Czy Skórnicki powinien być na liście zaproszonych na burzę mózgów dotyczącą szkolenia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (20):

Wszystkie komentarze (20)

Komentarze (20)

    Wszystkie komentarze (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL