Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Hlib, Dimitri Berge WP SportoweFakty / Karol Słomka. / Na zdjęciu: Paweł Hlib, Dimitri Berge

Żużel. Polonia Bydgoszcz. Jak chcesz żeby było dobrze, to zrób to sam (analiza)

Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek
Rola beniaminka często jest dosyć problematyczna. Jerzy Kanclerz stworzył jednak drużynę zdolną walczyć z najlepszymi drużynami w lidze. Polonia może napsuć krwi niejednemu faworytowi, szczególnie na własnym torze.

Seniorzy krajowi

To w dużej mierze dzięki Kamilowi Brzozowski i Joshowi Grajczonkowi ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz pojedzie w Nice 1.LŻ. Ci dwaj niemalże zdominowali tegoroczne rozgrywki drugoligowe. Udowodnili również, że potrafią ścigać się także w trudniejszej stawce - to właśnie oni wywalczyli brązowy medal MPPK. Obaj mogą zaskoczyć niejednego faworyta, szczególnie podczas meczów w Bydgoszczy.

Ocena: 4

Seniorzy zagraniczni:

Pewniakami w walce o meczowy skład wydają się David Bellego i Andreas Lyager. To wciąż młodzi, perspektywiczni zawodnicy, którzy z każdym kolejnym wyścigiem powinni być coraz to lepsi. Na szczególną uwagę zasługuje ten pierwszy. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że jesienią zabiegało o niego naprawdę sporo klubów. Nie jest to może zawodnik pokroju Wiktora Kułakowa, ale wydaje się, że w 1.LŻ może być jedną z najbardziej wyróżniających się jednostek.

Ostatnie miejsce w wyjściowej siódemce będzie zapewne przedmiotem rywalizacji między Dimitrim Berge, Kaiem Huckenbeckiem i Maticem Ivacicem. Konia z rzędem temu, kto poprawnie przewidzi formę całej tej trójki. Póki co, bydgoscy kibice są pełni optymizmu. Dimitri Berge ma zrezygnować z wyścigów na długim torze, by bardziej skupić się na klasycznej odmianie żużla. Huckenbeck zapowiada zaś, że uporał się już z trapiącymi go w minionym sezonie problemami. Gorzej  brzmią jednak doniesienia z teamu Ivacica - Słoweniec zakończył miniony sezon koszmarnym upadkiem w Pardubicach i wciąż nie miał okazji wrócić na motocykl.

Ocena: 4

Rezerwowy

O Braydenie McGuinnessie  ciężko cokolwiek powiedzieć. Jedni uważają go za wielki talent, mówią o nim nawet: "nowy Ward". Inni twierdzą, że cała otoczka towarzysząca temu transferowi to po prostu burza w szklance wody. Na wydanie szerszych osądów przyjdzie czas na początku sezonu.

Ocena: 2

Juniorzy

Zdecydowanie pięta achillesowa Polonii. Kibice muszą liczyć na jeszcze szybszy rozwój Nikodema Bartoch, wybuch formy u Tomasza Orwata, a nawet wypożyczenie jakiegoś ekstraligowca, by móc myśleć o zagrożeniu większości rywali. Póki co, w zasięgu bydgoskiej formacji młodzieżowej wydają się znajdować jedynie ich rówieśnicy z Łodzi i Ostrowa.

Ocena: 2

Menedżer

Jerzy Kanclerz wychodzi z prostego założenia - jeśli coś ma być zrobione dobrze, to zrób to samemu. Dlatego pełni on funkcję nie tylko właściciela i prezesa, ale również menedżera drużyny. Trudno znaleźć w polskim żużlu osobę tak dobrze czującą realia czarnego sportu. Świetnie pokazał swe umiejętności taktyczne podczas rewanżowego finału 2. ligi. Nikt inny nie wystawiłby w takim spotkaniu pary Jędrzejewski-Ivacic, która finalnie dała Polonii nieprawdopodobne zwycięstwo i awans.

Sprawdź co JERZY KANCLERZ sądzi o zmianach w cyklu GRAND PRIX!

Ocena: 5

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bartosz Zmarzlik o sukcesie, drodze do złota i marzeniach, które się spełniająTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Gdzie Polonia Bydgoszcz zakończy przyszłoroczne rozgrywki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL