Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Świącik (z lewej) i Marek CieślakWP SportoweFakty / Paweł Wilczyński / Na zdjęciu: Michał Świącik (z lewej) i Marek Cieślak

Żużel. #MagazynBezHamulcow: Świącik w ogniu pytań o Drabika, kontrakt Cieślaka i trudny charakter Doyle'a

Kamil Hynek
Kamil Hynek
We wtorkowy wieczór kolejne wydanie jesienno-zimowego magazynu "Bez Hamulców". Tym razem nie za pomocą rozgrzanego telefonu, ale w bezpośrednim starciu na żywo Dariusz Ostafiński przepytał prezesa forBET Włókniarza Częstochowa - Michała Świącika.

Panowie porozmawiali sobie szczerze na wiele ciekawych tematów, którymi w okresie transferowym żyła opinia publiczna. Na pierwszy ogień pójdzie sprawa Maksyma Drabika i wystawienie przez niego forBET Włókniarza do wiatru.

Dowiemy się m.in. czy Michał Świącik żywi urazę do zawodnika po tym jak ten tuż po podniesieniu długopisu nad kontraktem, niemal w ostatniej chwili rozmyślił się i przedłużył umowę z Betard Spartą Wrocław.

CZYTAJ TAKŻE: Oni po sezonie ruszyli do lekarzy

Prezes brązowych medalistów zdradzi ponadto, czy będzie w stanie wrócić w przyszłości do rozmów z 22-latkiem, a może wybierze drogę Jakuba Kępy ze Speed Car Motoru. Jemu podobny numer wywinął dwa lata temu Greg Hancock, ale zmiłuj już nie było, Amerykanin od razu trafił na czarną listę.

ZOBACZ WIDEO Cieślak o odejściu Miedzińskiego z Włókniarza. "Dużo do powiedzenia miał jego sponsor"


Do pierwszej konfrontacji Świącika z Drabikiem może dojść jednak szybciej niż nam się wydaje. Obaj mieszkają pod Jasną Górą, poza tym są szczęśliwymi posiadaczami psów. Długi jesienny spacer ze swoimi pupilami mógłby podziałać kojąco.

Podobnie jak przejażdżka na rowerze z Markiem Cieślakiem, który w ostatnim magazynie w siedzibie WP mówił, że prezes Świącik będzie mu musiał do nowego kontraktu dorzucić na nerwosol. Szef Włókniarza powie, czy obyło się bez załączników w postaci środków na uspokojenie. Ustalimy także, jakim transferem prezes Michał wprawił w osłupienie Cieślaka, gotując mu miłą niespodziankę.

Ostafiński i Świącik spróbują przeanalizować, którą siłą PGE Ekstraligi będzie w przyszłym sezonie Włókniarz. Jaki jest plan na zatrzymanie zdolnych, lecz uciekających do innych ośrodków juniorów oraz komu najbardziej zależało na sprowadzeniu Rune Holty do Częstochowy. 

Duże zmiany mają dotknąć team Jasona Doyle'a, ale i samego Australijczyka łącznie z jego podejściem do wielu rzeczy. Świącik zmierzy się z osądem, że biorąc Doyle'a ma pewniaka na "dziesięć plus", ale w środowisku krążą też opinie o trudnym charakterze byłego mistrza świata, które mogą rozsadzić szatnię. Prezes wyjaśni również, czym skusił Doyle'a do wyboru oferty z Częstochowy.

Na dokładkę wybadamy, czy prezes nie boi się przy parafowanych niedawno długoterminowych umowach z liderami wprowadzenia od sezonu 2021 KSM-u, który miałby mu zburzyć koncepcję składu na dalsze lata. 

CZYTAJ TAKŻE: SoN: Mistrzowie z Rosji pojadą pod neutralną flagą?

#MagazynBezHamulcow będzie dostępny na profilu youtube'owym WP SportoweFakty oraz na Facebooku i zakładce żużel na portalu od godz. 18 we wtorek (tj. 10.12). Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Czy obejrzysz magazyn #MagazynBezHamulcow?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • Nίghtmare Zgłoś
  ty hynek morze mi tak na maila odpowiedz na kilka pytań kture zadam a nie odwarzysz siem napisać na syf: "sprawa Maksyma Drabika i wystawienie przez niego Włókniarza do wiatru" -
  Czytaj całość
  w jaki sposub torres wystawił medaliki do wiatru? - "wybierze drogę Jakuba Kępy (...) numer wywinął Greg Hancock, Amerykanin trafił na czarną listę" - skont ty wiesz o czarnej liście w motorkowie? - piszesz takie głupoty niczym nie potparte i potem siem dziwisz rze wszyscy siem z ciebie ... śmiejom - naprawde zero ambicji?

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL