Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Emil Sajfutdinow, Artiom ŁagutaWP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Emil Sajfutdinow, Artiom Łaguta.

Żużel. Decyzja WADA nie wpłynie na GP Rosji. Zawody odbędą się zgodnie z planem

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Rozmawialiśmy o tym i imprezy odbędą się zgodnie z planem - mówi Armando Castagna o GP Rosji i turniejach w icespeedwayu zaplanowanych na terytorium tego kraju. Zawody stanęły pod znakiem zapytania po decyzji WADA.

WADA na początku tygodnia postanowiła nałożyć karę na Rosję. Kraj z powodu łamania przepisów antydopingowych przez cztery lata nie będzie mógł organizować imprez najwyższej rangi - w tym mistrzostw świata i Europy. Do tego sportowcy będą musieli rywalizować pod neutralną flagą. Rosjanie mieli bowiem m.in. manipulować danymi w swoich laboratoriach.

Decyzja agencji antydopingowej sprawiła, że pod znakiem zapytania stanęły imprezy, które miały się odbyć w Rosji w najbliższych miesiącach. W przypadku żużla mowa o Grand Prix Rosji w Togliatti oraz rozgrywanych w tym kraju rundach icespeedwaya.

Czytaj także: Włókniarz odpuścił Jana Kvecha

- Rozmawialiśmy o tym i imprezy odbędą się zgodnie z planem - powiedział "Speedweekowi" Armando Castagna, który w FIM odpowiada za żużel.

Zgodnie z regulaminem, kara nałożona przez WADA nie ma zastosowania wobec imprez, których organizację potwierdzono wcześniej, a ich odwołanie lub przeniesienie do innego kraju wywołałoby negatywne skutki finansowe lub prawne. Dlatego też bez przeszkód zorganizowany zostanie wyścig F1 w Soczi (czytaj więcej o tym TUTAJ).

Czytaj także: Znamy kalendarz PGE Ekstraligi na rok 2020

Żużlowe Grand Prix Rosji zaplanowano na 29 sierpnia 2020 roku.

ZOBACZ WIDEO #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Czy uważasz decyzję FIM za słuszną?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL