Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andriej Kudriaszow WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Andriej Kudriaszow

Żużel. Oni mogą zrobić różnicę. Przytułek dla zawodników po przejściach przyjął Kudriaszowa. Będzie drugim Lindgrenem?

Kamil Hynek
Kamil Hynek
Lokomotiv Daugavpils stał się w ostatnich latach przytułkiem dla zawodników po przejściach. Odrodzili się tam m.in. Fredrik Lindgren czy Peter Ljung. Sprowadzony na Łotwę przed kolejnym sezonem Andriej Kudriaszow chce iść podobną drogą.

Andriej Kudriaszow zaczynał poprzedni sezon w podstawowym składzie Car Gwarant Startu Gniezno. Dwa słabe występy sprawiły, że sztab szkoleniowy ekipy z pierwszej stolicy Polski szybko odstawił go na boczny tor. Klub mógł sobie na to pozwolić, ponieważ na ławce rezerwowych czekali kolejni do sprawdzenia i palący się do jazdy konkurenci Rosjanina.

Kudriaszow wiedział, że każdy nieudany mecz może go skreślić na długi czas. Na zawodniku ciążyła presja, nie posłużyła mu ciągła jazda z przysłowiowym pistoletem przy głowie. Do zespołu wrócił pod koniec sezonu, gdy gnieźnianie byli już praktycznie pewni awansu do fazy play-off. Ze świetnej strony pokazał się w Rybniku, gdzie Start był o krok od sensacyjnego zwycięstwa. W reszcie spotkań nic wielkiego nie pokazał i licznik ligowych zawodów skończył się kręcić na cyfrze pięć. Statystycznie nie załapał się nawet do grona sklasyfikowanych żużlowców. Zanotował dwadzieścia jeden wyścigów, w których osiągnął średnią 1,42.

CZYTAJ TAKŻE: Wolfe na kontrze. Niemcy mogą być trampoliną dla Śwista

W Gnieźnie szału więc nie zrobił, ale nie zmienia to faktu, że Kudriuszow dysponuje wciąż dużym potencjałem i przy większym kredycie zaufania może w każdej chwili wystrzelić. - Tego potrzebują on i Sundstroem, którego też sprowadziliśmy. Wtedy potrafią odwdzięczyć się skuteczną jazdą. Taka jest też filozofia Lokomotivu. Patrząc wstecz, u nas świetnie odrodzili się chociażby Szwedzi: Peter Ljung, że o Fredriku Lindgrenie nie wspomnę - mówi trener nowego klubu Kudriaszowa, Nikołaj Kokin z Lokomotivu Daugavpils. 28-latek obrał zatem podobną ścieżkę rozwoju, co bardziej doświadczeni koledzy ze Szwecji.

ZOBACZ WIDEO #MagazynBezHamulców: Gorąca linia Ostafińskiego z Kryjomem. Co ma Pawlicki do Zmarzlika

Do Lokomotivu przylgnęła w ostatnich latach łatka przytułku dla zawodników po przejściach. A przykłady podawane przez Kokina są tylko tego wyraźnym dowodem. Kudriaszow wybrał Daugavpils świadomie. Na Łotwie zarobi na pewno mniej niż w innych klubach, lecz celem nadrzędnym było pozostanie na zapleczu PGE Ekstraligi i znalezienie ośrodka, gdzie będzie miał głowę wolną od myśli, że za chwilę wyląduje na ławie. Po mizernym roku Kudriaszow potrzebuje się w pierwszym rzędzie odbudować, a dopiero później myśleć o odbiciu z trampoliny do góry. 

Według opinii przeważającej części ekspertów i znawców, Lokomotiv jest głównym kandydatem do spadku z Nice 1.LŻ. Łotysze przynajmniej na papierze nie skonstruowali mocnej kadry, próżno szukać u nich armat, dlatego Kudriaszow jest w tej ekipie naturalnym materiałem na lidera.

CZYTAJ TAKŻE: Polacy od dawna psują cykl Grand Prix windując ceny

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Andriej Kudriaszow będzie liderem Lokomotivu Daugavpils?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • Andi - Prawdziwy Kibic Zgłoś
  Kudriaszow to zawodnik na drugą linię w 1 lidze oni nigdy nie był i nie będzie liderem!!!!!
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Nie nazwał bym Lokomotiv przytułkiem, Jeżeli by mógł jechać na zasadach jak polskie kluby było by inaczej w tym kubie.Co lepszy wypromowany zawodnik idzie do polskiego klubu,.Klub
   Czytaj całość
   jedzie bo jedzie jest duże zainteresowanie fanów na Łotwie tym sportem .Mając ligę polską mają żużel na wysokim światowym poziomie i to się liczy w tym kraju. Klubie nie ma parcia na wynik zawodnik jedzie na luzie,więc ma czas doglądnąć inne feralne sprawy które należy poprawić ,Kolejnych sezonach odbudowany jedzie jak z nut .Zamiast zostać idzie do polskiego klubu lepsze pieniądze oraz więcej sie pisze na jego temat w prasie, .Tak to wygląda
   • Diger_ Loko Zgłoś
    Przytulisie i zasnie ))
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL