Najnowsze Wyniki/Kalendarz
SGP Arena w CzęstochowieFacebook / Włókniarz Częstochowa / Na zdjęciu: SGP Arena w Częstochowie

Żużel. forBET Włókniarz Częstochowa czerpie korzyści z fotowoltaiki. Możliwe kolejne inwestycje

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
forBET Włókniarz Częstochowa jako pierwszy zespół w Polsce na tak dużą skalę skorzystał z wdrożenia technologii pozyskiwania energii. Na budynkach klubowych zamontowano fotowoltaikę. - Inwestycja była i jest opłacalna - zapewnił Michał Świącik.

W ostatnim czasie forBET Włókniarz Częstochowa nawiązał współpracę z firmą zajmującą się odnawialnymi źródłami energii. Już teraz przyniosło to wymierne korzyści - na budynkach klubowych zamontowana została fotowoltaika.

- To jedna z wiodących marek tej branży w Polsce. Zarządzana przez świetnych ludzi, którzy czują sport i wiedzą, że reklama przez sport przynosi odpowiednie efekty biznesowe, ale też daje pozytywny wizerunek firmy - powiedział prezes częstochowskiego klubu, Michał Świącik, w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Czytaj także: Wypożyczenie braci Curzytków jeszcze nie jest przesądzone. Sparta stawia żądania. Co na to ZKS Stal i rodzice?

- Jesteśmy pierwszym klubem sportowym w Polsce, który na tak dużą skalę skorzystał z wdrożenia nowych technologii pozyskiwania energii, a dokładnie fotowoltaiki i najnowocześniejszego osprzętu sterującego tymi urządzeniami - dodał Świącik.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Inwestycja przynosi wymierne korzyści. Jedną z nich jest fakt, że dzięki instalacji ogrzewana jest woda w klubowych szatniach. Całość sprawia także, że Włókniarz może zaoszczędzić pieniądze na utrzymanie obiektów.

- Efekty są dla nas widoczne i to w bardzo dużej skali. Należy bowiem pamiętać, że jako jedyny klub w Częstochowie, a i nieliczny w Polsce, utrzymujemy cały obiekt z wszelkimi tego konsekwencjami finansowymi. Oczywiście, inwestycja była i jest opłacalna. Cały czas przynosi nam korzyści w postaci oszczędności - skomentował prezes forBET Włókniarza.

Czytaj także: Ostafiński i Hynek biorą się za łby. Zakład, że Falubaz wygra w Rybniku?

Michał Świącik zapowiedział, że to dopiero początek współpracy z nowym partnerem. Plany wybiegają dalej w przyszłość. Modyfikacje ma też przejść tor miniżużlowy należący do forBET Włókniarza.

- Jest jeszcze efekt wizerunkowy, który stawia nasz klub w szeregu tych dbających o środowisko. Chcemy przeprowadzić pełną inwestycję wokół stadionu, być może wspólnie coś zrobimy. Mamy też obiekt miniżużlowy, na którym zaczęliśmy remont. Tych tematów do działania możemy mieć naprawdę wiele - zakończył Świącik.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy kluby powinny inwestować w tego typu rozwiązania?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Każde rozwiązanie umożliwiające oszczędzanie na energii elektrycznej oraz pobierania jej z przyrody z różnych źródeł zawsze po pewnym czasie się wraca .Aby taka koniunktura się
  Czytaj całość
  rozwijała rząd nie powinien pobierać żadnych opłat oraz podatku.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL