Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Aleksandr Łoktajew, Nicolai Klindt WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Aleksandr Łoktajew, Nicolai Klindt

Żużel. Nicolai Klindt zmienia klub w Anglii. Chce być numerem jeden

Dawid Borek
Dawid Borek
Nicolai Klindt zdecydował się na rozwód z Poole Pirates. Nadal będzie jednak ścigał się w angielskiej Premiership, tyle, że już w barwach Ipswich Witches. Właśnie z tym klubem podpisał kontrakt na sezon 2020.

- Interesowała się mną większość klubów w Anglii. Ale to nic dziwnego, bo mam za sobą dobry sezon w barwach Poole Pirates, a jednak byłem dostępny na rynku. Dlaczego wybrałem Ipswich Witches? Istotnych było kilka elementów - mówi dla klubowej strony Ipswich Witches Nicolai Klindt, tłumacząc swój transfer do ekipy Czarownic.

- Tak naprawdę nigdy nie lubiłem toru w Ipswich, ale zawsze dobrze mi się na nim wiodło. To był jeden z ważnych czynników przemawiających za tym wyborem. Kolejny: bliskość lotnisk. W tym roku co tydzień podróżowałem po różnych lotniskach, teraz od Stansted do Ipswich będzie dzieliła mnie godzina drogi. To duży plus - wyjaśnia duński żużlowiec.

- Zawsze obserwuję inne kluby. Ipswich Witches zrobiło na mnie dobre wrażenie w minionym sezonie. Bardzo profesjonalnie wyglądały media społecznościowe, strona internetowa, to klub z ciekawymi perspektywami. Jestem przekonany, że to dobry ruch dla mojej dalszej kariery - podkreśla Klindt.

Duński żużlowiec nie ukrywa, że w sezonie 2020 chciałby być liderem Ipswich Witches. Oprócz niego, ważne kontrakty z zespołem Czarownic na przyszły rok mają też Jake Allen i Cameron Heeps.

- Uważam, że jestem wystarczająco dobry, by być numerem jeden. Taka rola wiąże się z dodatkową presją i obowiązkami, ale jestem w takim wieku i mam takie doświadczenie, że w ogóle by mi to nie przeszkadzało. Co więcej - nie mogę doczekać się bycia liderem tej drużyny - zaznacza Klindt.

Zobacz też:
Żużel. Nicolai Klindt: Kluby z PGE Ekstraligi najwyraźniej zgubiły mój numer telefonu (wywiad)
Żużel. Arged Malesa TŻ Ostrovia. Silna formacja seniorska i topowy trener (analiza)

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Czy Klindt będzie liderem Ipswich Witches w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL