Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PGG ROW - Orzeł Troy Batchelor na prowadzeniu WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / PGG ROW - Orzeł. Troy Batchelor na prowadzeniu.

Żużel. PGE Ekstraliga bez PGG ROW-u Rybnik? Miasto chce zabrać dotację. To położy klub

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
W PGG ROW trwa kontrola związana z dotacją miejską za 2018 rok. Jeśli sprawdzi się czarny scenariusz, to klub straci miliony i nie pojedzie w PGE Ekstralidze. Będzie relegowany do drugiej ligi, a EŻ ogłosi konkurs na dziką kartę.

PGG ROW Rybnik jakoś nie ma szczęścia do Ekstraligi Żużlowej. W 2017 roku spadł z niej z powodu dopingowej wpadki Grigorija Łaguty. Teraz, w chwilę po wywalczonym awansie, może wylecieć z racji tego, co wyprawia miasto.

Trwa kontrola urzędników związana z dotacją za 2018 rok. Końcowych wyników nie ma, ale wiemy, że stwierdzoną dużą nadwyżkę związaną ze sprzedażą biletów. W związku z tym miasto bardzo poważnie rozważa takie oto rozwiązanie, żeby PGG ROW zwrócił znaczącą część dotacji. Z naszych informacji wynika, że chodzi o bardzo dużą kwotę, grubo ponad milion złotych.

Czytaj także: Wróci temat zagranicznego juniora. Młodzi Polacy zbyt pazerni

W rybnickim klubie nastrój wyczekiwania, bo ta decyzja może oznaczać konieczność wycofania się z ligi. Próbowaliśmy rozmawiać o tym z prezesem Krzysztofem Mrozkiem, ale kiedy się do niego dodzwoniliśmy, był na jakimś przetargu i nie mógł rozmawiać. Jednak sprawa jest poważna, skoro wiceprezydent Rybnika, Piotr Masłowski, napisał do GKSŻ pytanie, co stanie się z klubem, który będzie w prawnym sporze z miastem. Najprawdopodobniej ktoś w PGG ROW-ie zwrócił uwagę, że po zabraniu dotacji nie będzie innego wyjścia, jak rozstrzygnięcie sprawy w sądzie.

Jeśli sprawdzi się czarny scenariusz, to PGG ROW zostanie wyrzucony z PGE Ekstraligi ze skutkiem natychmiastowym. Klubowi grożą też kary za opuszczenie ligi w takim momencie, czyli już po zamknięciu procesu licencyjnego. Wcześniej rybniczanie wyrażali gotowość jazdy. EŻ będzie też zmuszona do rozpisania konkursu na dziką kartę. Jeśli chodzi o zawodników PGG ROW-u, to ich kontrakty zostaną rozwiązane ze skutkiem natychmiastowym. Chodzi o żużlowców powyżej 21. roku życia.

Czytaj także: Sparta przekonuje, że prezes ZKS Stali podniósł cenę za Curzytków

Gdyby doszło do wyrzucenia i upadku ROW-u, to byłby to niesamowity paradoks. Klub zapłaciłby gigantyczną karę za własną zaradność. Prezes Mrozek okazał się w końcu dobrym gospodarzem, który wygospodarował znaczącą nadwyżkę, a teraz szukające pieniędzy miasto (w 2020 roku samorządy muszą znaleźć dodatkowe środki na realizację rządowych reform, głównie szkolnictwa) chce mu to zabrać.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Czy miasto powinno zabierać klubowi część dotacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (97):

 • tomco23 Zgłoś
  to nie polozy klubu . podniosa wejsciowki kibice sfinansuja.melon to jest jakas gigantyczna kwota dla klubu zbierajacego co macz po 10 tys
  • Patrykowski Zgłoś
   Suweren kupiony za kolejne XXX+ szczęśliwy i kochający obecny rząd zupełnie nie rozumie zasad matematyki. Aby komuś coś dać komuś trzeba zabrać, a zapasy kiedyś się
   Czytaj całość
   kończą.Jeśli jako naród nie rozumieliśmy tego wcześniej teraz zrozumiemy to mocno dostając po kieszeni. Nowe ceny za wywóz śmieci, od nowego roku podwyżki prądu, podwyżek OC już nikt nie pamięta, a pamiętacie ile w 2015-2016 roku można było kupić za 500 zł. a ile dziś? To nazywa sié inflacja i spowodowana jest także nadmiernym rozdawnictwem.Pseudo reformy szkolnictwa, obiecane podwyżki dla Nauczycieli kto za to ma teraz zapłacić? Samożądy, więc szukają oszczędności. Suma summarum ważniejszy klub, czy edukacja mieszkańców. To suweren w Wyborach dokonał wyboru...
   • CKM_ Zgłoś
    Naród dokonał takiego a nie innego wyboru to teraz proszę bez zdziwienia i potulnie przyjąć do wiadomości, że te zmiany dosięgną również miast, a co za tym idzie także klubów
    Czytaj całość
    sportowych. U nas już nawet stroiki świąteczne w mieście są biedniejsze niż dotychczas.
    Wszystkie komentarze (97)

    Komentarze (97)

    ×
     Wszystkie komentarze (97)
     PRZEJDŹ NA WP.PL