Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafał Karczmarz (na pierwszym planie)WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Rafał Karczmarz (na pierwszym planie)

Żużel. Prezes Stali umówiony na spotkanie z Karczmarzem. Jest szansa na przełom

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Od jakiegoś czasu prezes Stali próbuje się umówić na spotkanie z Rafałem Karczmarzem, żeby poważnie porozmawiać o przeszłości i przyszłości. Zawodnik w październiku ogłosił koniec kariery, ale w klubie tego nie powiedział.

W truly.work Stali Gorzów marzą o takiej sytuacji, w której Rafał Karczmarz przychodzi do klubu i mówi, niczym uczestnik znanego turnieju - definitywnie zaznaczam odpowiedź A. Czytaj - jadę, nie jadę w Stali. Na razie wszystko jest w zawieszeniu, bo choć żużlowiec, reprezentant Polski, zapowiedział koniec kariery, to prezes Stali Marek Grzyb nie usłyszał od zawodnika, że to ostateczna decyzja, że można go skreślić.

Z informacji, jakie zdobyliśmy w gorzowskim klubie, wynika, że 20 grudnia, czyli w piątek, ma wreszcie dojść do spotkania prezesa Grzyba z zawodnikiem. Ten pierwszy ma nadzieję, że będzie to męska rozmowa, która wyjaśni wszystkie sporne kwestie z przeszłości. Najważniejsze jest jednak to, by Karczmarz definitywnie określił się w kwestii swojej przyszłości. Nie jadę, a jeśli jadę, to gdzie. Wciąż jest bowiem szansa, by zawodnik poszedł na wypożyczenie do pierwszej ligi.

Czytaj także: Czy Apator weźmie dziką kartę od PGE Ekstraligi?

Przy okazji rozmowy prezesa z zawodnikiem mają też zostać rozwiązane bieżące sprawy. Na pewno chodzi o kwestię sprzętu i być może jakiejś nierozliczonej umowy sponsorskiej. Pieniądze klubowe Karczmarz na pewno dostał, bo w innym razie Stal nie otrzymałaby licencji. Wiemy jednak, że zawodnicy mają sponsorskie dodatki, więc po spotkaniu temat powinien zostać rozwiązany lub co najmniej nabrać rozpędu. Jedna z osób wspierających klub mówi nam wprost, że w przypadku Karczmarza zaległością są nierozliczone punkty zdobyte w DMPJ plus umowy sponsorskie.

Gdy idzie o sprzęt, to klub, gdyby Karczmarz podtrzymał decyzję o zakończeniu startów Stali, chciałby odzyskać, to co mu pożyczył. Po prostu mogliby z tego korzystać adepci szkółki, ewentualnie ci juniorzy, którzy zostaną w kadrze Stali.

Czytaj także: Jego życie wyceniono na milion złotych. Chciałby zobaczyć jak dorastają jego dzieci

ZOBACZ WIDEO: Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’aPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Karczmarz po spotkaniu z Grzybem ogłosi powrót na tor?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

 • Poznaniak z Gorzowa Zgłoś
  Szkoda chłopaka, zmarnowany talent. Ale lepiej, że odszedł teraz, niż miałby popełnić z powodu swoich problemów jakiś błąd na torze.
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Różne pogłoski słychać Jeżeli coś jest w tym prawdy należy rozliczyć sezon mijający ,Później iść w układy i się dogadywać.Wypisywanie w mediach do niczego nie doprowadzi.
   • Przecież to ja Zgłoś
    Pan prezes zachowuje się jakby miał nierówno pod sufitem.Jeżli chłopak nie jest rozliczony z klubem,to trzeba mu o tym przypomnieć,a nie trąbić na wszystkie strony,że prezes z nim się
    Czytaj całość
    spotka i będzie rozmawiał co dalej.Oficjalnie to nic nie wie,że Karczmarz rezygnuje z żużla.Zachowuje się jakby był niespełna rozumu.
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

    ×
     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL