Najnowsze Wyniki/Kalendarz
mecz PGG ROW - Arged Malesa WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: mecz PGG ROW - Arged Malesa

Żużel. #MagazynBezHamulcow: Czy PGG ROW się wycofa? Ekstraliga może wezwać prezesa Mrozka na dywanik

Kamil Hynek
Kamil Hynek
Dariusz Ostafiński, szef żużla na WP SportoweFakty, zaprasza na dyskusję o kłopotach PGG ROW-u Rybnik z miejską dotacją i możliwym wycofaniu się z PGE Ekstraligi. #MagazynBezHamulcow już w czwartek o godz. 18.

Redaktor Ostafiński wyrzucił telefon do rzeki i w tym tygodniu sam się rozprawia z najciekawszymi tematami ostatnich dni. Ten najbardziej gorący dotyczy przysłowiowej bomby, która wybuchła w rybnickich gabinetach klubowych.

Spróbujemy odpowiedzieć na pytania, na ile w wyniku problemów z rozliczeniem miejskiej dotacji realna jest groźba, że klub w najlepszym wypadku wycofa się z PGE Ekstraligi, a mówi się nawet o definitywnym upadku żużla w Rybniku. Przynajmniej przy panującym układzie, z prezesem Krzysztofem Mrozkiem u steru. Jakie błędy popełnił Mrozek, co źle zrobił prezydent Kuczera. I dlaczego strategia miasta dla klubu jest zła, a prezes jest Syzyfem?

CZYTAJ TAKŻE: Czy Włókniarz będzie musiał oddać Doyle'a do Apatora?

Obiektywnym okiem spojrzymy na całą sprawę. Spróbujemy zanalizować ponadto, kto robi z prezesa Mrozka ekonomicznego analfabetę i czy przy przeprowadzaniu kontroli zabrakło komuś dobrej woli. Czy obniżenie lub całkowite odebranie dotacji przez prezydenta Piotra Kuczerę doprowadzi do katastrofy. Być może to czas i dobry przykład, aby na poważnie zastanowić się nad rozwiązaniem kwestii wspierania klubów przez samorządy.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Sprawdzimy czarny scenariusz i zbadamy jakie mogą być konsekwencje ewentualnego wycofania się ROW-u z rozgrywek PGE Ekstraligi. Czy spółka rozpisze konkurs na dziką kartę i kto oprócz Apatora byłby w stanie do niego wystartować.

Czy saga o tym gdzie wylądują bracia Curzytkowie skończy się na Betard Sparcie Wrocław? Czy ZKS Stal jest rzeczywiście krystalicznie czysta i czy nie zmienia reguł w trakcie gry, tak jak to utrzymują jej działacze? 

CZYTAJ TAKŻE: Fogo Unia rok temu popełniła błąd. Teraz została z jednym juniorem

Będzie też o innym juniorze, o którym od schyłku sezonu do teraz jest głośno. Jeszcze przed świętami dojdzie do spotkania na szczycie Rafała Karczmarza z prezesem Stali Gorzów Markiem Grzybem. Po nim dowiemy się, czy panowie dogadali się i junior, który zapowiedział zakończenie kariery wróci do uprawiania żużla.

Czy obejrzysz #MagazynBezHamulcow?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

×
    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL