Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Martin Vaculik (po lewej) w walce z Taiem Woffindenem WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Martin Vaculik (po lewej) w walce z Taiem Woffindenem

Żużel. Trwa walka o prawa telewizyjne. Polsat i inne stacje w grze

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
PZM ogłosił przetarg, który ma wyłonić nadawcę transmisji ze spotkań Nice 1.LŻ w latach 2020-2024. Zgłosił się do niego Polsat, a rozważają to też inne stacje. W związku sondowano tez możliwość transmisji w internecie.

Ostatnio mecze Nice 1.LŻ można było oglądać w Polsacie Sport oraz Eleven Sports, bo obie stacje podzieliły się prawami. Do tego niektóre imprezy organizowane przez PZM, jak finał Złotego Kasku czy zmagania o miano najlepszego juniora w kraju, prezentowała "słoneczna" stacja. Kontrakt jednak wygasł, a to wymusiło na związku ogłoszenie nowego przetargu.

PZM w tej chwili szuka stacji, która będzie transmitować I-ligowe rozgrywki oraz pozostałe imprezy organizowane pod egidą związku. Nieoficjalnie wiadomo, że do przetargu już zgłosił się Polsat. Wiele wskazuje na to, że wkrótce swoje oferty złożą też inni potentaci telewizyjni.

Ponadto rozważano pomysł, aby część meczów można było obejrzeć w internecie.

Czytaj także: Milionerzy niechętnie widziani w żużlowym środowisku

Nadawcy, którzy nie otrzymali zaproszenia do składania ofert od PZM, a są zainteresowani żużlowymi transmisjami, mają czas do 2 stycznia 2020 roku, by wysłać stosowną wiadomość do centrali związku. W odpowiedzi otrzymają kompletną dokumentację oraz warunki, na jakich można nabyć licencję na prawa telewizyjne.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Oferty w PZM można składać do 10 stycznia 2020 roku.

"PZM zastrzega przy tym, że na podstawie otrzymanych ofert dokona jedynie, całkowicie wedle swojego własnego i swobodnego uznania, wyboru nadawcy lub nadawców telewizyjnych, z którym lub z którymi będzie chciał prowadzić ewentualne dalsze rozmowy" - poinformował PZM.

Czytaj także: W Częstochowie nie chcą numerowanych miejsc

Oznacza to, że kibice najwcześniej w drugiej połowie stycznia dowiedzą się, kto będzie pokazywać I-ligowe rozgrywki w sezonie 2020.TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy chciałbyś, aby transmisje z Nice 1.LŻ były realizowane przez te same stacje, co dotychczas?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (21):

Wszystkie komentarze (21)

Komentarze (21)

×
    Wszystkie komentarze (21)
    PRZEJDŹ NA WP.PL