Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Motoarena im Mariana Rose WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Motoarena im. Mariana Rose.

Żużel. Wybierzcie z nami najlepszy stadion w Polsce. Wy zdecydujecie, kto stanie na podium

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
23 grudnia ruszamy z Ligą Stadionów. Do 1 stycznia włącznie będziemy prezentowali żużlowe obiekty w Polsce, a wy będziecie wybierali te, które powinny się znaleźć w wielkim finale. Poniżej parametry wyboru i zasady.

Każdy stadion żużlowy będzie oceniany przez dziennikarza WP SportoweFakty. Pod uwagę zostanie wziętych siedem parametrów: 1. Atrakcyjność zawodów, 2. Pojemność stadionu, 3. Komfort oglądania, 4. Obrazek w telewizji, 5. Dostępność toalet i gastronomii, 6. Dostępność parku maszyn, 7. Miejsca parkingowe plus dojazd. Każdy z parametrów zostanie oceniony w skali 1 do 6 z krótkim opisem.

Teraz słów kilka o parametrach. W przypadku atrakcyjności sprawa jest oczywista. Gdy idzie o pojemność, w zasadzie stwierdzamy czy stadion ma wystarczającą liczbę miejsc (czy jest wybór, czy nie trzeba siedzieć na schodach). W komforcie oglądania liczy się to, czy z każdego miejsca dobrze widać tor, czy miejsca są numerowane, czy i jaki mamy telebim. Obrazek w telewizji to już bardziej pytanie do widza oglądającego mecze z kanapy, choć to jak dany obiekt prezentuje się w tv, też ma znaczenie.

Czytaj także: Jego życie wyceniono na milion złotych. Chce zobaczyć, jak dorastają jego dzieci

Parametru numer 5 nie trzeba chyba wyjaśniać, a w przypadku szóstki oceniamy to, czy i w jakim stopniu park maszyn jest widoczny dla kibiców (to zawsze dodatkowa atrakcja). Numer siedem dla zmotoryzowanych. To jednak także ważna sprawa, bo są obiekty w Polsce, z których wyjazd jest drogą przez mękę.

ZOBACZ WIDEO #MagazynBezHamulców: Gorąca linia Ostafińskiego z Kryjomem. Co ma Pawlicki do Zmarzlika

Jaka jest rola was, czyli naszych czytelników i kibiców. Otóż pod każdym tekstem o stadionie będzie sonda z pytaniem - czy dany obiekt znalazł się w wielkim finale, do którego trafi ostatecznie siedem żużlowych aren.

Co musi się stać, żeby wasz stadion się tam znalazł. Po pierwsze musi on otrzymać więcej głosów na TAK (51 lub więcej procent). To jednak nie wszystko. Do finału trafią te stadiony, które okażą się najlepsze po zsumowaniu trzech składowych – liczba głosów (każdy głos to punkt), ocena dziennikarza (od 6 do 42 punktów) oraz procent na tak (50 i więcej procent to 5 pkt, 60 i więcej to 6 itd. do 10 za 100 procent). 4 stycznia zaprezentujemy TOP-7 stadionów żużlowych w Polsce i znów poprosimy was o pomoc w wybraniu tego najlepszego, ale o tym później.

Czytaj także: Ostafiński apeluje do prezydenta Rybnika. Tak się nie robi, panie Kuczera

23 grudnia prezentacja stadionów Orła Łódź i Arged Malesa TŻ Ostrovia. Czekamy na wasze głosy w sondach pod tekstami.POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Co jest dla ciebie najważniejsze, gdy idzie o stadion żużlowy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (30):

 • Rick Grimes Zgłoś
  Najładniejszy stadion to ma Wrocław potem Toruń. Leszno też ma fajny stadion jednak dużym minusem jest brak toalet z ciepłą wodą.
  • ShogunekNS Zgłoś
   Wy jak dzieci a Redakcja cieszy miche. Narodowy jest najlepszym stadionem w kraju i żaden piernik mu do pięt nie dorosnie :)
   • Nίghtmare Zgłoś
    @Andrzej TRybus: morzeć młody jestem przedszkolak - muchomorek aleć dziadek wiesław zabiera mnie tu i tam i proste rze troluńska motoarena jest obiektem najpienkniejszym i najlepiej
    Czytaj całość
    zagospodarowanym aleć to nie oznacza rze oczekujom mnie tak wielkie emocje boć ja nie patsze na dah alibo sracze ale na zawodnikuf co pomykajom po torze i na klimat jaki jest na stadionie nawet piknikowym jako to w szfecji lup francyji i liczy siem tesz wyżerka w pszerwah i najlepiej siem je u wilczkuf - koziołkuf i w rzeszufku a dziadek wiesław muwi rze i piwo tamoj najsmaczniejsze ____ wienc nie wiem czy chodzi o dach i wygodne czyste kszesełka czy o ... emocje sportowe - a co wy o tym sądzicie?
    Wszystkie komentarze (30)

    Komentarze (30)

    ×
     Wszystkie komentarze (30)
     PRZEJDŹ NA WP.PL