Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zdjęcie z ostatniego treningu na stadionie Gwardii, który odbył się w celu sprawdzenia nawierzchni w 2010 roku Materiały prasowe / Zdjęcie z ostatniego treningu na stadionie Gwardii, który odbył się w celu sprawdzenia nawierzchni w 2010 roku.

Żużel. Dobra wiadomość dla warszawskiego żużla. WTS Nice z licencją na cztery lata

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Zespół ds. licencji PZM podjął decyzję o przyznaniu licencji dla WTS Nice Warszawa. Będzie ona obowiązywać aż do 2023 roku. Niesie to za sobą szereg korzyści dla klubu.

Warszawskie Towarzystwo Speedwaya powstało w 2006 roku. W swoim dorobku zespół ten ma cztery medale mistrzowskich imprez. W sezonie 2011 drużyna odniosła swój największy sukces zwyciężając w finale MMPPK. W tym samym roku warszawianie zajęli trzecie miejsce w MDMP (obecnie DMPJ). Sezon 2012 przyniósł dwa brązowe krążki - w MDMP i MMPPK.

Aktualnie warszawianie walczą o stadion. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przekazało teren z boiskiem i torem żużlowym na Gwardii w ręce Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przedstawiciele klubu liczą, że uda się nawiązać współpracę z zarządcą obiektu.

Czytaj także: Trwa walka o prawa telewizyjne. Polsat i inne stacje w grze

Na koniec roku WTS otrzymał dobrą wiadomość. Decyzją zespołu ds. licencji PZM klub otrzymał licencję na najbliższe cztery lata. Oznacza to szereg korzyści dla drużyny.

ZOBACZ WIDEO #MagazynBezHamulców: Gorąca linia Ostafińskiego z Kryjomem. Co ma Pawlicki do Zmarzlika

WTS Nice Warszawa może podpisywać kontrakty z zawodnikami, organizować imprezy żużlowe oraz treningi. Co ciekawe, WTS otrzymał licencję do współzawodnictwa jako pierwszy klub w Polsce.

Czytaj także: Antonio Lindbaeck - żużlowiec z ulicy. Kilka razy był na zakręcie, ale wyszedł na prostą

Jeżeli warszawianie spełnią wymagania dotyczące infrastruktury sportowej, drużyna będzie mogła nawet przystąpić do procesu licencyjnego na udział w rozgrywkach ligowych.

Po raz ostatni klub z Warszawy startował w lidze w sezonie 2003. WKM nie zawojował jednak pierwszoligowych torów - w rundzie zasadniczej drużyna wywalczyła dwa zwycięstwa (46:44 z Sipmą Lublin i 61:29 z Kolejarzem Rawicz). WKM wycofał się z rozgrywek przed 16. kolejką zmagań.

Czy w przyszłości klub z Warszawy wystartuje w lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL