Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Alan Szczotka WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Alan Szczotka

Żużel. Duże wzmocnienie formacji młodzieżowej Zdunek Wybrzeża. Alan Szczotka dołączył do gdańskiej drużyny

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Alan Szczotka dołączył do Zdunek Wybrzeża Gdańsk na zasadach rocznego wypożyczenia z opcją przedłużenia na dwa lata. Oznacza to, że w składzie gdańskiego klubu będzie się znajdowało aż trzech objeżdżonych młodzieżowców, co daje spory komfort.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Alan Szczotka to wychowanek Stali Gorzów. W barwach tego zespołu zadebiutował w 2017 roku, jeszcze jako 16-latek. Pojechał wówczas w 15 biegach swojej macierzystej drużyny, w których zdobył 11 punktów w PGE Ekstralidze. W ubiegłym sezonie ze względu na dwie kontuzje nie mógł rozwijać swojego talentu. Jest jednak głodny jazdy przed kolejnymi rozgrywkami.

Z poprzedniego składu, w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk pozostał tylko jeden młodzieżowiec - Karol Żupiński. Ponadto w kadrze są Piotr Gryszpiński, w ubiegłym sezonie wiodący junior Euro Finannce Polonii, a także Amadeusz Szulist, który w 2019 roku pierwszy raz usiadł na motocykl żużlowy i po kilku miesiącach treningów zdał licencję.

WTS Nice Warszawa z licencją na cztery lata. Zobacz więcej

Przyjście do Zdunek Wybrzeża Alana Szczotki mocno poprawia sytuację formacji juniorskiej tego klubu. W całej Nice 1.LŻ oprócz Lokomotivu Daugavpils nie ma żadnej drużyny, w której składzie byliby na ten moment trzej tak objeżdżeni młodzieżowcy, którzy pokazywali już, że radzą sobie w rywalizacji z rówieśnikami. Jak udało nam się dowiedzieć, zainteresowani usługami tego żużlowca byli też działacze Apatora, jednak gdańszczanie byli skuteczniejsi w rozmowach.

ZOBACZ WIDEO #MagazynBezHamulców: Gorąca linia Ostafińskiego z Kryjomem. Co ma Pawlicki do Zmarzlika

- Naszym podstawowym celem przed sezonem 2020 było mieć kadrę, która będzie gwarantowała konkurencję o miejsce w składzie. Wewnętrzna rywalizacja prowadzona na zdrowych zasadach może tylko i wyłącznie pomóc zawodnikom w podnoszeniu umiejętności, a drużynie w poprawianiu rezultatów. Dotyczy to zarówno formacji seniorskiej, jak i młodzieżowej. Dlatego też bardzo się cieszymy, że udało nam się pozyskać Alana - powiedział Tadeusz Zdunek, prezes Wybrzeża.

Zobacz historię Antonio Lindbaecka

Przykład nowego zawodnika gdańskiego klubu pokazuje, że w Wybrzeżu myślą o żużlowcach długofalowo. Do drużyny dołączył na zasadach rocznego wypożyczenia, jednak gdy obie strony będą zadowolone ze współpracy, zostanie ono przedłużone na kolejny rok. Ponadto podobnie jak w przypadku Kacpra Gomólskiego, również i Alan Szczotka przeprowadził się już do Gdańska i podjął pracę u jednego ze sponsorów. Dzięki temu będzie uczestniczył w zimowych treningach, które prowadzi Jarosław Hulko.

Czy Zdunek Wybrzeże ma dobrze zabezpieczoną formację młodzieżową?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL