Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Tonder, Damian PawliczakNewspix / Łukasz Trzeszczkowski / Mateusz Tonder, Damian Pawliczak.

Żużel. Kolejarz nawiązał współpracę z Falubazem Zielona Góra. Tonder, Pawliczak i Osyczka pojadą w Opolu

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
OK Bedmet Kolejarz Opole nawiązał współpracę ze Stelmet Falubazem Zielona Góra. W efekcie do klubu na wypożyczenie trafił Jakub Osyczka, a Damian Pawliczak i Mateusz Tonder będą startować w tej drużynie na zasadach gościa.

Jeszcze kilka tygodni temu działacze OK Bedmet Kolejarza Opole informowali, że w ramach współpracy z forBET Włókniarzem Częstochowa w klubie startować będą Mateusz Świdnicki oraz Bartłomiej Kowalski. Po przeanalizowaniu terminarza PGE Ekstraligi i 2. Ligi Żużlowej wycofano się jednak z tego pomysłu i do finalizacji umowy nie doszło.

Opolanie podjęli jednak współpracę ze Stelmet Falubazem Zielona Góra. W jej ramach na wypożyczenie do klubu trafił Jakub Osyczka, zaś Damian Pawliczak i Mateusz Tonder mają startować w barwach OK Bedmet Kolejarza w charakterze gościa.

Czytaj także: Milionerzy niechętnie widziani w żużlowym środowisku

Podpisanie umowy pomiędzy klubami z Opola i Zielonej Góry zapewne nie byłoby możliwe, gdyby nie osoby Piotra Żyty i Marka Mroza. Ten pierwszy został parę tygodni temu trenerem Stelmet Falubazu, a ten drugi został właśnie nowym menedżerem OK Bedmet Kolejarza (czytaj więcej o tym TUTAJ). Obaj panowie znają się bardzo dobrze i wcześniej współpracowali ze sobą.

"Umowy z trójką naszych zawodników to efekt współpracy na linii naszego klubu z drużyną z Opola. Polegać ona będzie m.in. na wspólnych treningach czy wymianie doświadczeń. To przede wszystkim dobra informacja dla Damiana, Mateusza i Jakuba, którzy będą mogli rozwijać swój talent na specyficznym opolskim torze" - poinformował z kolei Stelmet Falubaz na swojej stronie internetowej.

Czytaj także: Trwa walka o żużlowe prawa telewizyjne

Wcześniej zielonogórzanie brali pod uwagę współpracę z Polonią Piła, ale klub nie został zgłoszony do rozgrywek 2. LŻ wskutek problemów finansowych. 

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Czy OK Bedmet Kolejarz Opole wygra rozgrywki 2. LŻ w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (20):

 • Andrzej TRybus Zgłoś
  No tak do Marca to włodarze Opola będą blisko wspòłpracować z każdym klubem ekstraligowym i przeanalizują wszystkich junioròw na gości, ktòrych kluby wystawią do pełnienia tej
  Czytaj całość
  funkcji . Puki co jeszcze nic nie ma pewnego , zanim nie będzie oficjalnych komunikatòw i potwierdzeń na starty zawodnikòw jako " goście " w klubach 2 Ligi na sezon 2020 .
  • Lukim81Pomorskie-Śląskie Zgłoś
   Kolejarz Opole będzie miał z nich pociechę,a jak najwięcej jazd przyda się Pawliczakowi i Tonderowi.
   • DB Magpie Zgłoś
    Koledzy z Bydzi nie martwcie się o juniorkę.To,że nie przyszedł do was Tonder to żadna strata.Niby zawodnik klubu Ekstraligi a w minionym sezonie szału u was nie robił w Il PLŻ.Za to
    Czytaj całość
    pozyskaliście z "Falubazu" Nikodema Bartocha.Chłopak ma tzw "papiery na jazdę".Miniony sezon był jego pierwszym kiedy regularnie startował w lidze w barwach Piły.Jego wyniki nie były rewelacyjne jednak miał przebłyski.Zwłaszcza w turniejach DMPJ potrafił wygrywać z juniorami bardziej doświadczonymi od niego , między innymi z Tonderem.Także głowa do góry.Wierzę,że będziecie mieć z niego duża pociechę.Jeszcze wspomnicie moje słowa
    Wszystkie komentarze (20)

    Komentarze (20)

    ×
     Wszystkie komentarze (20)
     PRZEJDŹ NA WP.PL